Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Početnik pita...

Go down 
+17
Dreamer
BadGirl
marie_the_horse_lover
Gaya$Nina
artur
Linka
palma
iv@:)
kiara
' I V Y '
stipavk
Karla
sarchy
blackie
aky-mala
Beatiful Horses
horses4ever
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
palma

palma


Broj postova : 56
Join date : 16.11.2008
Lokacija : istra

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypon vel 16, 2009 7:04 pm

kiara je napisao/la:
Par pitanja...

Starci od te cure vole konje?
Imaju se volju brinut o tom konju?

E ovo sam i ja htjela pitati pa mi se nije dalo a odgovor ti je tu:
Citat :
no stari je vise nea vremena vodit

tako da bi vremena za konja bilo Rolling Eyes ...

Ti bokca ta djeca danas, ni manje ni više nego " jaa bi konjaaa!" ja sam moljakala za psa valjda od rođenja, i dobila sam ga tek sa 11 godina kad su smatrali da se mogu bar djelomično brinuti o njemu, naravno da je većina brige ipak bila na starcima. Djeco daj si pogledajte malo po forumima koliko konj košta (držanje, ne cijena polovnog auta kolika je za samog konja) pa malo vidite za kakvu crkavicu vam starci crnče (većina), ako starci nemaju vremena vas voditi u klub na sat jahanja i dok ste tamo popiti kavu ili otići obaviti nešto, otkud im vremena da se bakću sijenom, gnojem, hranjenjem,...ili da vas vode na pansion, što je isto kao da jašete tuđeg konja samo neuporedivo jeftinije i komotnije.
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypon vel 16, 2009 7:59 pm

evo svima odgovor:::;:::::::::::
starci joj imaju 2 stale
imaju svu opremu za konja
imaju novaca
imaju sijeno
znaju se brinut o njemu jer su ga prije rata imali I PRIJATELJICA JE ISLA U KONJICKI KLUB
imaju mnogo ostalih zivotinja(krave koze ovce.....)i prijateljica necete vjerovat sve hrani i odrzava samo joj starci malo pomognu
a ako imaju sve te uvjete E BRATE MILI MOGU GA NABAVIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation


BEZ UVREDE


Zadnja promjena: iv@:); pon vel 16, 2009 8:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypon vel 16, 2009 8:03 pm

Ti bokca ta djeca danas, ni manje ni više nego " jaa bi konjaaa!" ja sam moljakala za psa valjda od rođenja, i dobila sam ga tek sa 11 godina kad su smatrali da se mogu bar djelomično brinuti o njemu, naravno da je većina brige ipak bilda vas


u u mene je ista stvar bila,ali cim je brat rekao da ga oce odmah su mu ga kupili a meni nisu htjeli Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 474762
[Vrh] Go down
' I V Y '

' I V Y '


Broj postova : 501
Join date : 30.12.2008
Lokacija : Svugdje po malo...

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypon vel 16, 2009 9:24 pm

palma,meni ista stvar... Laughing od rodenja ja molila za psa i dobila ga sad nedavno sa u 6 mj,a sad 12.01 napunila 12 god,naci i ja sam ga dobila tek sa 11.
[Vrh] Go down
palma

palma


Broj postova : 56
Join date : 16.11.2008
Lokacija : istra

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypon vel 16, 2009 11:59 pm

iv@Smile je napisao/la:
evo svima odgovor:::;:::::::::::
starci joj imaju 2 stale
imaju svu opremu za konja
imaju novaca
imaju sijeno
znaju se brinut o njemu jer su ga prije rata imali I PRIJATELJICA JE ISLA U KONJICKI KLUB
imaju mnogo ostalih zivotinja(krave koze ovce.....)i prijateljica necete vjerovat sve hrani i odrzava samo joj starci malo pomognu
a ako imaju sve te uvjete E BRATE MILI MOGU GA NABAVIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation


BEZ UVREDE

onda je problem riješen tj. ja ga ne vidim Početnik pita... - Page 4 430379 , eh nek usput oda tajnu kako uspijeva brinuti o svom tom blagu uz samo malu pomoć a pretpostavljam još i u školu ide, jer ja jedva stižem sa dva konja i kozama Početnik pita... - Page 4 888799 !
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyuto vel 17, 2009 3:04 pm

roditelji su joj vrlo strogi,pa vjerovatno se mora brinut ili dobije batina a ja neam pojma zasto joj nedaju da uzme konja Početnik pita... - Page 4 430379 Početnik pita... - Page 4 430379 pa zato molim neke savjete
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyuto vel 17, 2009 3:22 pm

roditelji su joj vrlo strogi,pa vjerovatno se mora brinut ili dobije batina kad san bila kod nje nismo se imali vremena igrat a ja neam pojma zasto joj nedaju da uzme konja Početnik pita... - Page 4 430379 Početnik pita... - Page 4 430379 pa zato molim neke savjete[/quote] Početnik pita... - Page 4 584322
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyuto vel 17, 2009 5:06 pm

Tuku je ???? pale pale
Ise... Shocked Neutral Suspect No pale affraid Početnik pita... - Page 4 507295 Početnik pita... - Page 4 474762 Početnik pita... - Page 4 303591 Početnik pita... - Page 4 418477
A gle akos u tak strogi da je tuku onda nevidim kako da ih nagovori da kupi konja uostalom kako će se uspjet brinut o njemu uz sve te životinje....i mislim bolje joj je da ga nema jer ako zbog njega ebi stiga obavit druge poslove još bi je i stukli...fakat sorry ali neznam kak da pomognem...žao mi je Početnik pita... - Page 4 478876 Početnik pita... - Page 4 430379 Početnik pita... - Page 4 28021 Početnik pita... - Page 4 888799 No Suspect Crying or Very sad
[Vrh] Go down
palma

palma


Broj postova : 56
Join date : 16.11.2008
Lokacija : istra

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyuto vel 17, 2009 5:34 pm

A koliko ti godina ima frendica, 16 kao ti ( Početnik pita... - Page 4 634590 )...?
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyuto vel 17, 2009 6:51 pm

ima 15
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysub vel 28, 2009 5:43 pm

Početnik pita... - Page 4 508437 Negde sam pročitala kad nam konj okreće guzu - pokazuje nam da je on autoritet nad nama. Ne znam koliko je ta tvrdnja tačna...ali evo opisaću Vam moju situaciju sa Dorom. Znači, Dora je još uvek u boksu i vezana je. Kad ništa ne radimo sa njom, nego jednostavno budemo pored nje naslonjeni na poprečni stub gledamo je i pričamo...česta je situacija da nam ona lepo okrene guzu:oops: ...mi smo mislili da je trebamo češkati što smo i radili i to nam je nekako baš simpatično, a njoj neverovatno prija ta situacija češkanja guze i diranja repa. Međutim, gore navedena tvrdnja oko preuzimanja autoriteta nas je zbunila. Šta Vi kažete na to,da li treba da preduzmemo nešto ili da je češkamo kad nam okrene guzu?
Hvala Laughing
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypon oľu 02, 2009 9:09 pm

Čuj nisam sigurna no konj kad okreče guzu oće lupit tako da je tvrdnja možda i točna...a ako joj paše ....joj a nezma stvarno...nadam se da ce ti jos neko nes odgovoriti...
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysri oľu 04, 2009 10:08 am

Ne, neće Dora lupiti kad nam okreće tako guzu. Njoj neverovatno odgovara kad joj češemo koren repa i kao što sam već napisala...nije problem da je češkamo, ali me samo interesuje da li da je češkamo svaki put ili...?
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysri oľu 04, 2009 4:52 pm

pa ako joj paše onda da ali provjeri ako ima očešan gornji dio repa onda ima gliste pa joj daj nešto protiv glisti....
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysri oľu 04, 2009 5:53 pm

Uh, ima očešan gornji deo repa (koren repa) i na tom delu repa joj je dlaka iskidana. Onda joj idem nabaviti pastu protiv glista. Hvala ti mnogo Very Happy duđnik sam ti Smile
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypet oľu 06, 2009 5:53 pm

Evo dali smo sinoć Dori prašak, danas nam nije okretala guzu Very Happy
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyčet srp 09, 2009 1:41 pm

zkj se konj mora potkivat?? čemu služe kopita???
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyčet srp 09, 2009 9:55 pm

Kopita čemu služe?? Misliš potkove....pa konj se potkiva kako bi mu se kopita zaštitila.....to je kao što mi nosimo patike kako bi zaštitili stopala....potkova je kao obuća konju......ali konj se nemora potkivati ako nije neki sportski konj.....ja sam čak čula da je zdravije da konj nema potkove...kod mene su samo Canissa i Gaetana potkovani i to samo prednje noge.....ali inače ih ne potkivamo.....tako da....možda će ti još netko moći bolje odgovoriti....
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptyčet srp 09, 2009 11:03 pm

ja sam čak čula da je zdravije da konj nema potkove....[/quote]

ja sam isto zako čula i u nas u konjičkom niti jedan od konja nije potkovan
niti imaju problema ako nisu potkovani...
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypet srp 10, 2009 7:03 pm

koja je razlika između pastuha i kastrata...... ????????? osim da je kastrat kastriran.....
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypet srp 10, 2009 8:49 pm

kasrat je mirniji i bolje se ponaša u društvu kobila manje grize...
[Vrh] Go down
BadGirl
Moderator
Moderator
BadGirl


Broj postova : 236
Join date : 23.06.2009

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptypet srp 10, 2009 9:52 pm

ako si počeetnik bolje uzmi kastrata...
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysub srp 11, 2009 12:36 am

BadGirl je napisao/la:
ako si počeetnik bolje uzmi kastrata...

slažem se
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysub srp 11, 2009 9:24 am

ja sam čak mislio uzeti kobilu.... a pastuha niti slučajo....
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Emptysub srp 11, 2009 9:30 am

šta je bolje kobila ili kastrat??? za početnika....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Početnik pita... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Početnik pita...
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: O konjima općenito-
Forum(o)Bir: