Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 AMERIČKI PIT BULL TERIJER

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Emptyned tra 19, 2009 5:42 pm

GLAVA -srednja dužina,lubanja spljoštena,najšira kod ušiju,sa ravnim obrazima. Lubanja je dosta široka,obrazni mišiči su vrlo dobro oblikovani,a koža preko cijele glave vrlo dobro "postavljena" bez straha da bi se naborala.
NJUŠKA-kvadratična,široka i duboka.Čeljust treba biti jaka(donja i gornja) i spajati se tako da njuška ima kvadratičan izgled.
Ako je donja čeljust slabija,njuška će izgledati špičasto i dulje nego što je.
UŠI- osječene ili ne (nije važno),trebaju biti visoko na glavi i ne visjeti.Posječene uši svakako stilski ljepše izgledaju.Ali neposječene uši su one prirodne s kojima je pas rođen.Najprivlačnije prirodne uši su male i ružičaste.Ružičaste uši pokazuju unutarnje uho.
OČI-okrugle,trebaju biti razdvojene.Prihvatljiva bilo koja boja.Blizu smještene oči su kozmetička greška koja čini psa manje inteligentnim,isto tako lubanju čine preuskom i predugom.
NOS-široke nosnice,svaka boja je prihvatljiva.
VRAT- mišičav,stanjuje se od ramena prema glavi.Vrat mora jak i mišičav.Ovo je posebno vazno za vrh vrata gdje je i najprivlačniji.Vrat mora biti najuži kod ušiju,a najširi kod ramena.Višak kože na vratu je također kozmetička greška.
RAMENA-jaka i mišičava sa širokom lopaticama.Dobre lopatice su široke i dobro pokrivene mišičima.
LEĐA-kratka i snažna.Američki pit bull terrier sa dobrim proporcijama(dužina-visina) je skoro četverouglasti pas.Preduga leđa čine psa predugačkim u odnosu na njegovu visinu. Pseci hrbat (od ramena do početka repa) trebao bi biti bez kožnih nabora i sala.
PRSA-duboka,ne preširoka,sa široko postavljenim rebrima.Prednja prsa ne smiju biti preširoka jer u tom slučaju podsječaju na buldoga.
REBRA-blizu,dobro raspoređena,sa dubokim prostorom između.Kod ovako postavljenih rebara kaže se da su psu dobro postavljena rebra.
REP-kratak u usporedbi s veličinom psa.Položen je nisko.podšišan nije prihvatljiv.Rep je vazan zbog toga sto je to nastavak hrbata.
Ako je rep tanak i slab,za očekivati je i da hrbat ima nekakvu manu.Idealni pitov rep treba izgledati kao drška staromodne pumpe.Spoj repa sa tijelom treba biti nešto niži,ali ne previše. Kad se pas kreče njegov rep ne smije biti viši od vrha leđa.Repovi koji su visi od ledja ili su savijeni,pogresnog su izgleda.Posječeni repovi nisu tipični za ovu pasminu.
NOGE-velike,okrugle,ravne ,umjereno snažna stopala srednje veličine .Hod treba biti lagan i bez gegova.
DLAKA-glatka i kratka.
BOJA-svaka je dozvoljena.
TEŽINA-nije važno.Težina i visina trebaju biti proporcionalne.

Pit bull terijera često mješaju sa Američkim stafordskim terijerom.
Pit bull terijer je Američki pit bull terijer dok je Američki stafordski terijer skroz druga pasmina koja je opet jako slična kako izgledom tako i karakterno. Potomci su istih pasa koji svoje porijeklo vuku iz UK.

Pit bull uopče nije priznat u FCI

SOCIJALNO PONAŠANJE I KARAKTER-
U principu nisu gadni sa ljudima,ali se vrlo rado tuku sa drugim psima i nanose im gadne ozljede.Pit bull je stvoren za to i tim psima u ranoj mladosti treba dobra socijalizacija sa drugim psima.

I za kraj...mislim da je najbolji opis ponašanja,opis vlasnika pasmine

"...Uglavnom imam bull terriera starog 11 mjeseci. Nemrem vam opisati kako se ljudi boje psa kad k+ga zaobilaze po tramvajskoj pruzi i po cesti. Moje mišljenje je da je vlasnik opasan za psa, a ne pas sam po sebi ili po pasmini. Ja ako hoću ubojicu od psa onda ću ga tako i trenirat ,a ne ga puštat da se igra sa djecom po kvartu. Moj Bully kad vidi djecu odmah se baca po podu samo da ga maze. Imam nećakinju od 3 i pol godine koja ga samnom šeće kad je kod mene, ali ga ona vodi osim ako ja vidim neku mačku pa ga ja preuzmem da baš ona ne padne ako potegne, makar to nije niti jednom napravio. Ali sve u svemu ja se baš ne mičem ljudima koji ga se boje, pa i on ima pravo na svoju slobodu (nikad nije pušten s lajne osim u maksimiru negdje di nema nikog). Jednostavno se po novinama stalno vuče kak je neka "opasna pasmina" ugrizla nekog ili ubila nešto, a ne obaziru se da ima više ugriza manjih živčanih neškolovanih pasa o onih većih. Zatšto je tako, zato jer manji pas ima slabiji ugriz o većih pasa.
Doživio sam jednom vraćajući se iz maksimira, Bully je naravno bio na lajni, da je jedna cura pokraj koje smo prolazili (oko 2 metra od nje) izjavila svojoj prijateljici sljedeće: "Jesi ga vidla? Kak je gadan, pogledao me koda će me sad zaklat". Upravo tak od riječi do riječi. iI kaj sam ja onda njoj trebao reći? Približit se i dat Bully-u da ju malo ponjuška?"
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: Re: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Emptyned tra 19, 2009 5:50 pm

AMERIČKI PIT BULL TERIJER 250px-American_Pit_Bull_Terrier_-_S

AMERIČKI PIT BULL TERIJER American-pit-bull-terrier-0242

AMERIČKI PIT BULL TERIJER IMG_036955

AMERIČKI PIT BULL TERIJER 30405
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: Re: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Emptypon tra 20, 2009 6:25 pm

ja si kupujem pita kad zavrsi sk AMERIČKI PIT BULL TERIJER 80869
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: Re: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Emptypon tra 20, 2009 6:45 pm

druga slika...awwwwwwwwww AMERIČKI PIT BULL TERIJER 378669 AMERIČKI PIT BULL TERIJER 378669 AMERIČKI PIT BULL TERIJER 378669 AMERIČKI PIT BULL TERIJER 378669 AMERIČKI PIT BULL TERIJER 378669 okice
[Vrh] Go down
Western girl

Western girl


Broj postova : 81
Join date : 18.04.2009

AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: Re: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Emptypon tra 20, 2009 8:40 pm

medenii..i meni je druga slika kjuut AMERIČKI PIT BULL TERIJER 89238
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: Re: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Emptyuto tra 21, 2009 3:35 pm

treca slika- tekst- apsolutno se slazem
cetvrta slika- tekst- predivno.... AMERIČKI PIT BULL TERIJER 89238
[Vrh] Go down
Sponsored content





AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty
PostajNaslov: Re: AMERIČKI PIT BULL TERIJER   AMERIČKI PIT BULL TERIJER Empty

[Vrh] Go down
 
AMERIČKI PIT BULL TERIJER
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O kučnim ljubimcima :: O kučnim ljubimcima-
Forum(o)Bir: