Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pokreti

Go down 
+3
Dreamer
iv@:)
aky-mala
7 posters
Autor/icaPoruka
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Pokreti   Pokreti Emptypon tra 27, 2009 11:29 am

https://www.youtube.com/watch?v=vY3wmWT-sb8&NR=1

trebaju mi imena ovih figura, neznam kako da ih drugacije nazovem
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptypon tra 27, 2009 2:33 pm

joooj neznam Sad
ali znam da oni dobro rade i špaljolske korake Wink
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptypon tra 27, 2009 3:30 pm

pa sve ti veli na videu..
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptypon tra 27, 2009 7:56 pm

evo sta san uspila pohvatat Laughing
1.naklon sucima
2. kas
3.rame unutra (plečka bočno)
4.kas
5.rame unutra(plečka bočno)
6.piureta u kenteru
7.rame unutra(plečka bočno)
8.prikupljeni kas
9.okret oko stražnjih nogu
10.piaffe
11.kas
12.okret oko stražnjih nogu
ono sta konj radi na vođicama
1.courbette
2.capriole
3.courbette
4.levade
5courbette
6 capriole
sry ovo ostalo nisan pohvatala Embarassed
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptyuto tra 28, 2009 12:08 am

faja, htjela sam ih sve opisati posebno, ali mi tebaju imena da ih nađem na googlu, sa se bacam na posao...
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptyuto tra 28, 2009 1:47 pm

ok pokusat cu ovo ostalo pohvatat Laughing
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptyuto tra 28, 2009 10:56 pm

jel zna neko kako se ti pokreti nazivaju jednim imenom, da otvorim novu temu...
blaki- cek dok ja nađem tekst i slike za ove, trebat ce mi... oces mi pomoci. mislim, mogu i drugi....
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptyčet tra 30, 2009 9:00 am

ok ja ti nađem tekst a ti slike
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptyčet tra 30, 2009 11:03 am

aky-mala je napisao/la:
jel zna neko kako se ti pokreti nazivaju jednim imenom, da otvorim novu temu...
...

to ti je dresura.... jednostavno napisi, ne znam, dresurne figure il tak nekaj.
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptyčet tra 30, 2009 10:23 pm

ok
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptypet svi 08, 2009 5:53 pm

Spanish Walk

https://www.youtube.com/watch?v=3WuMHP4lQng

- Well… The beginning, the base of everything is the Spanish walk. The history of the Spanish walk is confusing and vague. Officially, D’Nestier is considered to be its inventor, though I’m not sure about it, that but it doesn’t matter. It’s very important that this movement is the main one which improves the horse’s suppleness. The Spanish pace gives freedom and stroke of the front legs, it impacts on an absolute stretching of a shoulder, moreover, it makes a horse well-balanced. No doubt, all these miracles happen when it is a real Spanish pace.
But these wonders don’t occur if it is the “school walk”, like it is here, or “shooting” leg or the circus pace like here. This kind of walk just mutilates a horse, cripples its joints and shoulders. It can be easily noticed. This circus walk is produced by beating and supported by it. I would call it the disgusting imitation of the Spanish walk. When there is no a man with a whip who beats a horse, there is no walk.

The Spanish walk allows to achieve the movements which are simple but very necessary for training like passage - the slow and very rhymthmic trot, piaffe - the trot on the spot and ‘ter-a-ter’ – the so called 2-stroke school gallop.
Obviously, everything can be done if the horse trusts you and obeys in full. The horse is ready to lie down by an invisible sign, to sit down, to start a very crazy or, on the contrary, a short canter, to do flying changes, to stop easily by the movement of the horseman’s body, to collect and to move under the horseman on the hind legs.
However, all this, including fetching of objects and other marvelous movements and tricks, is absolutely easy to be done and is not worth speaking in detail.
Having made a horse his property a man with all his passion started to study and to improve the movement of the horse, creating special mechanisms and computer programs.
A man wrote thousands of books and articles, made up violent and crazy devices and inventions used to hurt a horse’s mouth and head and, as a result, to hold its head in position satisfying a man’s aesthetic standard. He invented a crazy and cruel system of training, which not improving the horse movements has already killed thousands of them. And even nowadays a man fills the horse’s mouth with bit, entangles it by kilometers of straps and strings in his desire to bring pain to the horse, entangles its head in thongs, paralyze its jaws and poll by a bridle. The obvious fact is that this circle is locked, the stronger is the impact, the higher is the resistance; the higher is the resistance, the more cruel are the ways of the impact so on and so forth – up to the horse’s rebellion after which the following events occur: the beating of the horse at first, than escalation of the rebellion in return and even more furious beating again. This terrible reality takes place in every sphere of a man and horse’s interaction and mainly in sport.
Until I couldn’t understand the uselessness and meanness of the bit, I was trained and teaching horses like others did. Till the moment I started to feel ashamed and realized that one must learn to built relations with a horse without any compulsion. After all it’s very easy to make a horse do any exercise, for example piaffe with a bridle.
The horse should be collected to move well with a horseman on its back. The poll must be flexed , the hindquarters must be engaged, the back must be rounded off. Usually a horse is forced to perform all this with the help of thongs and bit that becomes a real torture for a horse. A man who can’t find the right way to the consciousness of a horse and appeal directly to it has created a dozen of idiotic appliances. But in reality there is an easier way. You just come up to a horse and ask it to do vertical flexion . You don’t need any bridles, thongs or strings for that. A horse will do everything though at first it will be taken aback. A horse likes to get proves, so you can ask it to do something primitive but that is impossible to be done without collection like piaffe (trot on the place). But having a horseman on its back a horse will understand that it’s impossible to do even such an easy thing as piaffe without collection. And after that the collection will be very easy and pleasant for the horse without any strings at any gait. The main thing is that a horse will always be able to regulate the extent which is necessary for it and collection will never turn out to be a torture.

Balance is a very important element in the horse training. Only by performing it you can obtain the complete suppleness and balance of the horse’s movement.

ovo je na engleskom, nije mi se dalo to sve prevodit... Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptypet svi 08, 2009 6:15 pm

http://translate.google.com/


- Pa ... Na početku, sve je osnova španjolskog hoda. Povijesti španjolske hoda je zbunjujuće i nejasne. Službeno, D'Nestier smatra se njegova izumitelja, ali Im 'ne siguran o tome, ali da ga ne smeta. To je veoma važno da se taj pokret je glavni koji poboljšava konja je gipkost. Španjolskog ritma daje slobodu i moždani udar od prednje noge, to utjecaja na apsolutnu proteže od ramena, štoviše, čini konja uravnoteľena. Nema sumnje, sva ta čuda se dogoditi kada se pravi Španjolski tempom.
Ali ta znamenja ne dogodi, ako ga je "školski hoda", kao što je ovdje, ili "pucanje" nogu ili cirkus tempom kao ovdje. Ova vrsta hoda samo mutilates konja, cripples svojih zglobova i ramenima. To se može lako primijetio. Ovaj cirkus prošetati se proizvodi premlaćivanjem i podržava ga. Ja bih ga zovu i odurno imitacija španjolskih hoda. Kada nema čovjeka s Bič konju koji pobjeđuje, ne hoda.

Španjolski hoda omogućava da postignete pokreti koji su vrlo jednostavna, ali je potrebno za trening kao prolaz - sporo i vrlo rhymthmic kasanje, piaffe - kas se na licu mjesta i 'ter-a-ter' - tzv 2-stroke školi galop .
Očito, sve što se može učiniti ako vam se uzda konjem i obeys u cijelosti. Konj je spreman leći by nevidljivi znak, da sjedne, za početak vrlo luckasti ili, naprotiv, kratka kasati, napraviti leteće promjene, da se zaustavi po lako kretanje od konjanik tijelo, da prikuplja i premjestiti pod jahač na zadnji noge.
Međutim, sve to, uključujući i dohvaćanje objekata i drugih predivnim pokretima i trikovi, apsolutno je lako da se uradi i nije vrijedno govore u detalj.
Nakon što je napravio njegov konj imovine čovjek sa svim svojim strast počeo studirati i poboljšali kretanje konja, stvaranje posebnih mehanizama i računalnih programa.
Čovjek je napisao tisuće knjiga i članaka, koji se sastoji nasilne i luckasti uređaji i izumi koji se koriste za ozlijeđen konj usta i glavu, i kao rezultat toga, za držanje glave u položaju čovjeka u zadovoljenju estetskih standarda. On je izumio jedan ludi i okrutno sustav obuke, koji se ne poboljšavaju pokreti konja već je ubijeno na hiljade njih. Pa čak i danas čovjek ispunja konju usta s bitnim, entangles ga kilometara trake i žice u njegovoj želji da donose bol na konju entangles japanke u svojoj glavi, paralizovati njegovih čeljusti i po anketi uzda. Očigledan Činjenica je da se ovaj krug je zaključan je jači je utjecaj, viša je otpor; viša je otpor veći, okrutni su načini djelovanja tako dalje i tako dalje - sve do horse's pobunu nakon čega pojaviti sljedeće događaje: u premlaćivanju konja u početku, od eskalacije Pobuni u povratku i još više razbjesni premlačivanje ponovno. Ova strašna stvarnost odvija u svakoj sferi čovjek i konj's interakciju i uglavnom u sportu.
Dok se ne bih mogao razumjeti beskorisnost i zlobnost od bitnog, bio sam trenirao i nastavna poput konja drugima učinio. Do trenutka kada sam počeo da se osjeća posramljen i shvatio da jedna mora naučiti izgradili odnose s konja bez prisila. Uostalom to je vrlo lako napraviti konj učiniti bilo koja tjelovježba, primjerice piaffe sa uzda.
Konj bi trebao biti prikupljeni za kretanje i sa jahač na njegov leđa. U anketi moraju biti flexed je stražnji djelovi moraju biti angažiran, leđa moraju se zaokružuje. Obično konja prisiljen obavljati sve to uz pomoć japanke i bitnim da postane pravi mučenje za konja. Čovjek koji ne može pronaći pravi način da se svijest o konju i apelirati direktno na njega je stvorio desetak idiotski aparata. Ali u stvarnosti postoji lakši način. Potrebno je samo doći do konja i zamolite ga da vertikalna pregibanje. Ne trebate bilo kakve bridles, japanke ili žice za to. A konj će učiniti sve da na početku da će biti iznenađen. A konj voli da se dokaže, pa ga možete pitati za napraviti nešto primitivno, ali da je nemoguće da se uradi bez zbirke poput piaffe (kas na mjestu). Ali ima jahač na njegov leđa konja će shvatiti da je nemoguće raditi čak i takve stvari kao jednostavna piaffe bez zbirke. A nakon toga će zbirka biti vrlo lagan i ugodan za konja bez žice na bilo koji način hodanja. Glavna stvar je da konj uvijek će biti u stanju regulirati mjeri koja je potrebna za nju i zbirku nikada neće ispasti da bude mučenje.

Stanje je vrlo važan element u konja obuke. Samo rade to možete dobiti kompletnu gipkost i ravnotežu konja u pokretu.
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
<3 My Sweet Loves <3

<3 My Sweet Loves <3


Broj postova : 52
Join date : 21.11.2009

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptypet pro 25, 2009 4:20 pm

Vidlela sam taj hod i pre.....ali ne uzivo!! Na nekom filmu sam cak i gledala kako treniraju konje....uce ih taj hod....i mnogo je zanimljivo!!
[Vrh] Go down
lora

lora


Scorpio Pig
Broj postova : 22
Join date : 06.07.2009
Age : 28

Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Emptysri lip 16, 2010 10:58 am

pa recimo galop. dok sam prvi put galopirala bilo mi je malo čudno al na drugom treningu
sam već uhvatila ritam. kak je lepi feeling dok galopiraš!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pokreti Empty
PostajNaslov: Re: Pokreti   Pokreti Empty

[Vrh] Go down
 
Pokreti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: