Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Škotski granični ovčar - Border collie

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptypet lip 19, 2009 4:55 pm

Zemlja porijekla:
Velika Britanija

Namjena:
Pastirski pas i gonič stoke

Veličina:
Visina mužjaka iznosi 53 - 55 cm , ženke su nešto niže.

Dlaka:
Dlaka je srednje duga i sjajna. Dozvoljene su sve boje, ali ne smije prevladavati bijela. Crno-bijeli plašt je uobičajen.

Njega:
Dlaka graničnog škotskog ovčara ne iziskuje puno pažnju. Tjedno češljanje je potpuno dovoljno.

Narav:
Ovaj pas voli raditi, brzo uči. Vrlo je privržen svome vodiču i obitelji. On je inteligentan, oprezan, oštrouman, živahan, veseo, hrabar i odlučan.

Trening:
Granični škotski ovčar je poznat u svijetu po svojoj izuzetnoj inteligenciji i svojoj želji da ugodi. Brzo uči nove naredbe i skoro svaki ima prirodnu sklonost za čuvanje ovaca.


Socijalno ponašanje:

Granični škotski ovčar će se radosno ophoditi s drugim psima, kućnim ljubimcima i djecom pod uvjetom da se s njim puno vježba i da mu se pruži dovoljno aktivnosti kako bi ga se zaokupilo.Ukoliko nema dovoljno aktivnosti, on će se sam zaposliti, što može biti i lovljenje vaše djece.
Vježbanje:
Nezaposleni graničarski ovčar može se ponašati izuzetno loše, čak i agresivno. Fizičke vježbe nisu dovoljne za ovu pasminu. Oni žele raditi i moraju raditi i to tijelom i umom izvršavajući razne zadatke. Nije iznenađujuće da su granični škotski ovčari među prvima na natjecanjima u raznim sportskim aktivnostima kao što su natjecanja u agitilyju, poslušnosti, fly-ballu i natjecanja za pastirske pse. Oni su perfekcionisti sa stalnom željom za ugađanjem.

Napomena:
Ova pasmina će se osjećati dobro u psećoj kućici pod uvjetom da ima dnevno dovoljno aktivnosti i ako je puno sa svojim vodičem. Za one koji žele postići visoke rezultate na natjecanjima za pse granični je škotski ovčar Božji dar. Seljaci će također biti sretni s graničnim škotskim ovčarom, koji će obavljati poslove za koje su uzgojeni. Oni nisu idealni kućni ljubimci.

Bolesti:
Nasljedne bolesti oka kao što su progresivna atropija mrežnice i CEA, zatim displazija kukova i u posve ili pretežno bijelih primjeraka urođena gluhoća. U novije vrijeme sve je veći broj bordera s epilepsijom.
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptypet lip 19, 2009 5:01 pm

Škotski granični ovčar - Border collie 2r76brn

Škotski granični ovčar - Border collie 33v0v2t

Škotski granični ovčar - Border collie 2s7tk5c

Škotski granični ovčar - Border collie 33jjrti

Škotski granični ovčar - Border collie Mj30iw

Škotski granični ovčar - Border collie 29feanb

Škotski granični ovčar - Border collie Dyon7k
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptypet lip 19, 2009 10:02 pm

prekrasni psi!!! definitivno najbolji za sportove za pse.

samo mi se cini da ovaj zadnji nije border
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 12:55 am

ja mislim da jest ali border collie rijetko dolazi u takvim bojama pa ti se možda zato čini , a možda sam i ja pogriješila
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 11:23 am

Strašni su Very Happy
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 1:17 pm

ne znam, jako mi je slican jednom australskom psu pa mozda zato....
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 2:32 pm

Škotski granični ovčar - Border collie 430379 malo sliči....a vjerojatno sam ja pogriješila....
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 2:34 pm

a meni brat obožava border collie i stalno je tražio neš o njima na internetu pa sam ih i ja tako zavolila i odlučali da kad napunim 18 definitivno cu imat jednoga....
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 3:34 pm

evo jos malo slikaaaa Škotski granični ovčar - Border collie 378669

Škotski granični ovčar - Border collie Sywnwn

fency dog lol!

Škotski granični ovčar - Border collie 2u92tys

jedan mali border collie koji je veliki davež lol!

Škotski granični ovčar - Border collie 1fz28y

mali štenci Škotski granični ovčar - Border collie 378669

Škotski granični ovčar - Border collie Fd5ywx

Škotski granični ovčar - Border collie Wih75

you are my best friend lol!

Škotski granični ovčar - Border collie 20fba86


Zadnja promjena: marie_the_horse_lover; sub lip 20, 2009 3:38 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptysub lip 20, 2009 3:35 pm

super su!
[Vrh] Go down
BadGirl
Moderator
Moderator
BadGirl


Broj postova : 236
Join date : 23.06.2009

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptypet lip 26, 2009 12:22 am

preelijepi su...obožavam ih

najinteligentija su vrsta psa




marie_the_horse_lover je napisao/la:



mali štenci Škotski granični ovčar - Border collie 378669

Škotski granični ovčar - Border collie Fd5ywx


šta ovo nije australski ovčar?

borderi nisu ovakve boje Škotski granični ovčar - Border collie 888799
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Emptypet lip 26, 2009 2:28 pm

da to sam i ja mislila ali slike sam skinula sa stranice neke udruge koja uzgajiva border collie i saznala da su border collie i australski ovčar isto samo što je ovaj iz australije ,a o border collie iz velike britanije Very Happy i australskog ovčara još zovu australian border collie Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Škotski granični ovčar - Border collie Empty
PostajNaslov: Re: Škotski granični ovčar - Border collie   Škotski granični ovčar - Border collie Empty

[Vrh] Go down
 
Škotski granični ovčar - Border collie
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O kučnim ljubimcima :: O kučnim ljubimcima-
Forum(o)Bir: