Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK

Go down 
+2
OK Farrier
mare
6 posters
Autor/icaPoruka
mare




Broj postova : 10
Join date : 22.11.2009

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyned sij 03, 2010 6:48 pm

Nedavno smo kupili dvije kobile, frizijke obe 12 godina, jedna super dobra , poslušna , malo plaha , inače s njom ostvarujem kontkat , sluša me čak sam je jahala, slušala je, lako je s njom raditi. Druga kobila je dosta teška možda i to što smo početnici pa se ne znamo ni postaviti no jako je teško s njom upravljati jer je jako veliki konj ima oko 900 kg , i kad ona nešto ne želi ne možeš se s njom boriti. Mene zanima da li se sa konjem može upravljati na drugi način , kako to postići jer ja nju vući i potezati ne mogu ona cimne vratom i ja sam u zraku!!, Još me nešto kod nje muči što ona uopće ne komunicira ne voli da je se dira, mislim svejedno joj je, samo jede i jede i pijesak bi jela, stavili smo joj sol, cijeli onaj krug polizala u 5 dana, jako puno pije vode uglavnom bez kontrole je i u hrani i u vodi i u soli , kad je vodimo na pašu to je borba ,...., e sad ja znam da se može postići da se njom upravlja samo ne znam kako da mi to uspije , ajde malo mi pomozite..... inače konj izgleda prekrasno ali šta će mi ako je ne uspijem ukrotiti morat ću je prodati... jer ovo nema smisla... do sad nije pokazala da bi ugrizla niti udarila nogom nego to njeno pokazivanje volje da ona ide kud ona hoće ..., e da probali smo je jahati ... rodeo ... prvi put je još i dala 2 kruga , drugi put tako tako , treći put rodeo ... nema šanse, baš je bila zločesta. razmišljamo da je prije slijedećeg jahanja dobro izložiram da se uznoji pa je onda uzjahat da nema toliko snage i agresivnosti
[Vrh] Go down
OK Farrier

OK Farrier


Virgo Cat
Broj postova : 5
Join date : 02.01.2010
Age : 60
Lokacija : Zagreb

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyned sij 10, 2010 6:51 am

Nadam se da jahanje te druge frizijke nece zavrsiti tragicno ... trba ju nauciti da postuje covjeka to ju izgleda nitko nije ucio. Posto kobila ima dosta godina treba primijeniti malo drugacije metode. Lonziranje je dobra ideja ali je bolje mozda bez lonze neka trci po manjezu. Ne znam kak je velik manjez ali ti u sredini, bic u ruku i neka ide u jednu stranu 5 minuta a onda je okreni u drugu pa ponovno 5 minuta. Ako bi zastala, ti samo jako bicem ispod koljena po prednjim ili straznjim nogama ali samo ispod koljena.
Te serije po 5 minuta dajte barem 3 tako da je to cca. pola sata jurenja. Ako je jako tvrdoglava, uzmite djecji pistolj na vodu pa je zaspricajte po glavi ali nikako po usima. To ih zna dobro ohladiti. Ako ju treba udariti, otvorenim dlanom ili kakvom kapom po gornjem dijelu njuske ili po trbuhu, ali ponavljam otvorenim dlanom. Postoje metode povlacenja glave pomocu konopaca, ali o tome mozemo na pm jer je malo komplicirano za objasniti. Kada jako ne slusa, konopac preko doljnih desni (ispod doljnjih zuba kroz usta) pa kad ne slusa potegnuti da ju zaboli. Ali cim se pokori, odmah treba popustiti pritisak. I morate odmah reagirati jer konji kuze samo 3-4 sekunde nakon neceg sto su napravili.
I dajte ju obuzdajte, u jelu pogotovo, jer prenajedanje moze dovesti do laminitisa, sto bi bila zaista steta. Nadam se da sam barem malo pomogao.
[Vrh] Go down
mare




Broj postova : 10
Join date : 22.11.2009

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyned sij 10, 2010 7:13 pm

Hvala puno na opisu, baš ću probati to raditi čim malo vrijeme pusti, pada kiša iz neba i i zemlje katastrofa..... ne mogu van sa konjima već mjesec dana , kad pusti malo ih izvedemo na pašu da se prošetaju.... manjež je vani i velik je pa ću ,moći to raditi.. , baš sam gledala na you tube monty robert kako radi sa konjima .... divota baš me zanima što misle o njemu konjari je l to marketing ili pravi majstor
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyned sij 10, 2010 10:45 pm

Misljenja su podjeljena!Ja osobno mislim da nemoze bas sve glumit!
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyned sij 10, 2010 11:47 pm

OK Farrier je napisao/la:
Nadam se da jahanje te druge frizijke nece zavrsiti tragicno ... trba ju nauciti da postuje covjeka to ju izgleda nitko nije ucio. Posto kobila ima dosta godina treba primijeniti malo drugacije metode. Lonziranje je dobra ideja ali je bolje mozda bez lonze neka trci po manjezu. Ne znam kak je velik manjez ali ti u sredini, bic u ruku i neka ide u jednu stranu 5 minuta a onda je okreni u drugu pa ponovno 5 minuta. Ako bi zastala, ti samo jako bicem ispod koljena po prednjim ili straznjim nogama ali samo ispod koljena.
Te serije po 5 minuta dajte barem 3 tako da je to cca. pola sata jurenja. Ako je jako tvrdoglava, uzmite djecji pistolj na vodu pa je zaspricajte po glavi ali nikako po usima. To ih zna dobro ohladiti. Ako ju treba udariti, otvorenim dlanom ili kakvom kapom po gornjem dijelu njuske ili po trbuhu, ali ponavljam otvorenim dlanom. Postoje metode povlacenja glave pomocu konopaca, ali o tome mozemo na pm jer je malo komplicirano za objasniti. Kada jako ne slusa, konopac preko doljnih desni (ispod doljnjih zuba kroz usta) pa kad ne slusa potegnuti da ju zaboli. Ali cim se pokori, odmah treba popustiti pritisak. I morate odmah reagirati jer konji kuze samo 3-4 sekunde nakon neceg sto su napravili.
I dajte ju obuzdajte, u jelu pogotovo, jer prenajedanje moze dovesti do laminitisa, sto bi bila zaista steta. Nadam se da sam barem malo pomogao.
Na ovo ću, nažalot, morat intervenirat zato što se sa konjima (općenito) sve može i BEZ UPOTREBE SILE. Znači može se sve bez batina, bez biča i neznam čega sve ne. Makar to bio stariji konj, svejedno nije kasno i može se sve samo treba strpljenja i sve polako, treba se družit s konjem i radit s njim da stekne povjerenje u vas. Moje mišljenje o onome "pokaži mu ko je gazda" (a večina ljudi koriste tu metodu, što je krivo) je da je to najobičnije sranje, a ljudi koji to koriste su idioti jer uopče ne misle o dobrobiti konja. Meni je moj konj uvjek prije mene, a kad nešto "krivo" napravi onda se prvo zapitam jesam li ja negdje pogrješila, a ne odmah kazna.
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
OK Farrier

OK Farrier


Virgo Cat
Broj postova : 5
Join date : 02.01.2010
Age : 60
Lokacija : Zagreb

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon sij 11, 2010 5:21 am

Dreamer, znam djevojku koja je zbog slicnog ponasanja konja, dakle trzaja u jahanju jer nije bila fizicki jaka pala s konja i nazalost nezgodno pala, da je ozljedila glavu i kraljeznicu te na Rebru lezala u komi vise od 14 dana. Pa te sada pitam tko je bitniji? Covijek ili konj? Ja jednostavno obozavam konje i bic je krajnje sredstvo, ali za mene je covjek ipak vazniji od konja.
Drugo, ne znam zasto moras ponavljati to sto sam ja napisao, mislim bespotrebno se scrolira ekran za potpuno duplirani tekst. To sto sam napisao, ja stojim iza toga i nema potrebe da se ponavlja cijeli tekst.
Trece rekao sam udariti samo ispod koljena i to sam naglasio dva puta, samo ispod koljena i to u slucajevima kada je to zaista potrebno. Da li ce to djevojka znati prepoznati u to ne ulazim. Ali kada sam procitao njen inicijalni post ... Frizijka od 900 kg koja radi ono sto ona hoce, kada ona cimne glavom ja sam u zraku ..... kroz glavu su mi isle samo crne misli. Bic je samo sredstvo da konj lakse i brze shvati neke stvari, a kad shvati, poslije bic nije uopce potreban. Ponavljam, nisam za bic, obozavam konje, ali svaki konj ima svoju cijenu, a ljudski zivot za mene nema cijenu i nedaj Boze da se sto dogodi!
I molim te, nemoj me zvati idiotom niti indirektno!
[Vrh] Go down
OK Farrier

OK Farrier


Virgo Cat
Broj postova : 5
Join date : 02.01.2010
Age : 60
Lokacija : Zagreb

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon sij 11, 2010 5:40 am

Dreamer, vidio sam da imas 17 godina. Ja imam kcer od 14 godina, mozda se i znate. Dosla je u subotu doma, place jer ju je ugrizao mladi dvogodisnji pastuh za ruku tj. za prst. Pitam ju sto si radila ima li kakav razlog? Kaze da nista nije radila vec da kad je stajala pored njega, jednostavno se okrenuo i ugrizao ju. I ja ju pitam, a sto si ti onda napravila? Da li si ga udarila po njuski? Na to mi je odgovorila da nista jer da je on tako sladak da ga ona ne moze udariti po njuski. Naravno da sam se poceo smijati ali sam se i zahvalio dragom Bogu sto je sve dobro proslo.
No ja te kao roditelj pitam, a i ti ces jednog dana bitiisto roditelj, sto bi bilo da je taj neodgojeni mladi gospodin mojem djetetu odgrizao komad ruke ili nedaj Boze prst? 2 godisnji pastuh ima vec mozda centralne incisore prave a ne mlijecne i u stanju je odgristi i amputirati djecji prst. I moje dijete postane invalid za cijeli zivot. Jer to sto se dogodilo je neodgojeni konj. I ova Frizijka od 900 kg je neodgojena i to je to! Sasvim jednostavno i nista posebno.
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon sij 11, 2010 3:08 pm

Poštovani gospodine, ko god da vi bili. To što vi mene osuđujete po godinama, to je vaša stvar i imate pravo na to, ali to što me smatrate mladom (a automatski i neiskusnom) i ajmo reči "balavom" je također vaša stvar, ali da me znate bolje znali bi da sam sve, samo to ne. No dobro, to nije poanta ovog svega. Meni, osobno, je naravno bitniji konj i dobrobit konja, također, meni je moj konj uvjek na prvom mjestu. Trenutno sa Chrisom nemam isti odnos kakav smo recimo imali ja i Nyx (koji je sada od gđe. Jasmine [larica]), al se na tome još uvjek radi. Ugl. sve je stvar povjerenja. Koliko konj vjeruje vama i koliko vi vjerujete njemu. Zato isto nije dobro ono - sjedi, odjaši, odi doma i boli te briga. A ovo što se tiče mladog pastuha, svatko bi trebao znati da ublizini pastuha treba bit oprezan, a pogotovo mladog pastuha. Za odgoj konja je potrebna ćvrsta ruka, znači netko tko neće popustiti, a ne bucili mucili i neznam kaj sve ne. Konj je životinja od 600-1000kg i snjom treba vladati, da. Ali nije sve u sili i prisiljavanju životinje na nešto što ona ne želi ili nešto što joj ne paše. Također bih dodala da ako netko nema snage "kontrolirat" (a kamo li odgojit) konja, onda nek si kupi bicikl.
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
lora

lora


Scorpio Pig
Broj postova : 22
Join date : 06.07.2009
Age : 28

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon svi 31, 2010 1:55 pm

upravljati konjem nije baš jednostavno.
mislim meni je lako jer već jako dugo jašem.
Very Happy
[Vrh] Go down
Malena maza

Malena maza


Leo Buffalo
Broj postova : 23
Join date : 27.08.2010
Age : 26
Lokacija : Selo pored Osijeka

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon kol 30, 2010 6:43 pm

Zato se prvo treba dobro nauciti jahati i brinuti o konjima pa tek se onda odluciti za kupnju, i to se gleda konj koji tebi odgovara... a ne neki konj kojeg ne mozes jasiti ili nesto. Wink
[Vrh] Go down
mare




Broj postova : 10
Join date : 22.11.2009

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: re   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon kol 30, 2010 10:19 pm

Mogu da ti kažem da imaš potpuno pravo, sad smo i mi toga svjesni.
[Vrh] Go down
Malena maza

Malena maza


Leo Buffalo
Broj postova : 23
Join date : 27.08.2010
Age : 26
Lokacija : Selo pored Osijeka

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptypon kol 30, 2010 10:23 pm

A kojim povodom ste kupili konja? Smile
[Vrh] Go down
mare




Broj postova : 10
Join date : 22.11.2009

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyuto kol 31, 2010 7:16 pm

a razvijamo poljoprivredno gospodarstvo , pa se trebalo uklopiti u priču, eko i prirodne ..... itd . uglavnom treba puno ljubavi i vremena za konja a ja to definitivno nemam, sad razmišljam da nekog unajmimo da se ozbiljno brine o njima i da ih iznajmljujemo za jahanje samo to je teško naći......
[Vrh] Go down
Malena maza

Malena maza


Leo Buffalo
Broj postova : 23
Join date : 27.08.2010
Age : 26
Lokacija : Selo pored Osijeka

KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Emptyuto kol 31, 2010 8:00 pm

Pa gdje zivis? Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty
PostajNaslov: Re: KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK   KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK Empty

[Vrh] Go down
 
KAKO USPJETI UPRAVLJATI KONJEM ?!- POČETNIK
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako smiriti nemirnog pastuha?
» Kako do licence?
» Kako ste se danas proveli.......
» kako zaraditi potkove

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: