Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pribor za timarenje konja

Go down 
+13
Telalluna
Krco
palma
Ena
sarchy
aky-mala
Beatiful Horses
cro_top
horses
...::jahacica::...
Lidyy
Dreamer
Melita
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Melita

Melita


Aries Buffalo
Broj postova : 235
Join date : 13.01.2008
Age : 51
Lokacija : Velika Gorica

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 14, 2008 3:14 pm

KUTIJA ZA SPREMANJE ČETKI
Pribor za timarenje konja Kutijarl8


Konja se čisti od najgrublje četke prema najmekšoj, te od vrata prema sapima u smjeru rasta dlake. Očistiti treba svaki dio konjskog tijela, noge (često najviše nakupina zmazanoće ima na zglobovima zbog lijeganja i dizanja), trbuh, između prednjih nogu i ispod repa (to su mjesta na koja početnici često zaborave). Najbitnije je dobro očistiti mjesta na koje dolazi oprema kako ne bi nastali žuljevi ili rane. Važno je da kad čistite konja, četku dovoljno stisnete, jer nekim konjima smeta kada ih se lagano četka. Isto tako ćete pokupiti više zmazanoće ako jače pritisnete. Ako je dovoljno toplo i ne puše vjetar, konja možemo i okupati.

ČEŠAGIJA je metalna četka koja služi za odstranjivanje tvrdog blata i za čišćenje drugih četka. NIKADA se ne smije koristiti na glavi ili nogama.
Pribor za timarenje konja Cesagijatq7


GUMENA ČETKA služi skidanju blata i prašine. Najbolje je koristiti ju polukružnim pokretima. Također se ne bi smjelo čistiti po glavi i nogama.
Pribor za timarenje konja Gumenacetkaan9


PLASTIČNI JEŽ najlakše skida otpalu dlaku (makar će vam se nekad činiti da nema kraja dlakama koje otpadaju.......). To je malo mekša četka i smiju se čistiti noge i glava ali ne uz stisak kao na ostatku tijela. Ježevima se čisti u polukružnim pokretima.
Pribor za timarenje konja Jezsb0


TVRDA ČETKA služi uklanjanju mrlja od fecesa, a dobra je i za skidanje prašine s konja. Ako hoćemo konju dobro iščetkati rep i grivu, prvo koristimo tvrdu četku, a zatim češalj. Tvrdom četkom se ne smije čistiti po glavi i nogama jer je tamo koža tanka i ima malo potkožnog tkiva.
Pribor za timarenje konja Tvrdacetkaes0


MEKA ČETKA služi otklanjanju preostale prašine. Smije se koristiti po nogama i glavi.
Pribor za timarenje konja Mekacetkaky8


RUČNIK daje dlaki sjaj i pokupi ostatak prašine. Ako nemate meku četku pri ruci on je može zamjeniti.

ČEŠALJ služi za raščešljavanje grive i repa. Češljati se ne bi smjelo ako se griva i rep prije toga ne pošpricaju sa specijalnim sprejem, zato što konju dlaka u repu jako sporo raste. Sprej za rasčešljavanje može služiti i prije natjecanja ili izložbi da se konju sjaji dlaka. Slamu i piljevinu iz repa je najlakše izvaditi prstima. Ako radite konju frizure, prvo dobro rasčešljajte, jer se može dogoditi da se rep ili griva jako zapetlja pa ćete morati rezati.
Pribor za timarenje konja Cesaljne4 Pribor za timarenje konja Cesalj1eq9


SPUŽVA služi da bi se konju očistile nosnice i oči, te za ciscenje guze. Zato bi trebalo imati dvije spužve kod kojih je bitno da ih se ne mijesa (na primjer zutu za glavu i plavu za guzu).
Pribor za timarenje konja Spuzvapy2


RAJSER služi za čišćenje kopita i jako je važno čistiti kopita jer može doći do gnojenja ili ako kamenčić zapne konj može šepati. Kopito se čisti od žabica prema vrhu kopita.
Pribor za timarenje konja Rajsertu2 Pribor za timarenje konja Rajser1nr6


Ima jedna super stvar za skidanje stare dlake u proljeće za koju možda ne znate – izgleda kao metalni skidač znoja/vode sa konja, ali je sa jedne strane nazubljen, tako da kad s time idete po konju, sva stara dlaka ispada ko luda, a puno je manje rada nego sa gumenjačom..
Pribor za timarenje konja Staradlakapq9


ŠVIC skida vodu nakon kupanja konja da se brže osuši.
Pribor za timarenje konja Svicos9


SPREJ ZA RAŠČEŠLJAVANJE GRIVE I REPA, kao što i samo ime kaže, služi za lakše raščešljavanje. Ako rep i grivu ne zapustimo, dovoljno ih je jednom tjedno pošpricati pa da budu lepršavi i stvarno se lako raščešljavaju. Isprobano je izvrstan kada je vani blato, a konj se voli valjati. Grumenovi osušenog blata vrlo lako će ispadati ako su griva i rep našpricani.
Pribor za timarenje konja Sprejzugrivulo3


Jedan trik: umjesto skupih sprejeva za grivu i rep, upotrijebite par kapi glicerina za raščešljavanje!

USISIVAČ ZA KONJA S ČETKAMA
Pribor za timarenje konja Saugernw3


APARATIĆ ZA BRIJANJE KONJA
Pribor za timarenje konja Brijaccc1
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 14, 2008 3:33 pm

Pribor za timarenje konja 876746 Pribor za timarenje konja 876746 Pribor za timarenje konja 876746
bravo Melita!
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
Melita

Melita


Aries Buffalo
Broj postova : 235
Join date : 13.01.2008
Age : 51
Lokacija : Velika Gorica

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 14, 2008 3:44 pm

Joj baš sam se namučila - taman uploadam slike i sve uredim, hoću stisnuti "pošalji", kad mi nestane struje na sekundu i onda opet sve iz početka Evil or Very Mad

Ovdje možete napisati što sve imate u svojoj kutiji za četke.
Ja imam gumenu četku koju nikad ne koristim, metalnu koja mi je izvrsna za skidanje osušenog blata, tvrdu četku i četku za grivu i rep, češalj koji isto ne koristim, meku četku koristim jaaako rijetko, jež, rajser i krpicu u koju obrišem četke nakon korištenja. Jedna četka mi je samo za Bernu (kujicu) koju moram isto očetkati kad i Fiosu, jer je ljubomorna.
[Vrh] Go down
Lidyy
Moderator
Moderator
Lidyy


Aries Pig
Broj postova : 131
Join date : 12.01.2008
Age : 29
Lokacija : radna soba

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 14, 2008 4:32 pm

ja imam... ono što koristim svaki dan- gumenu (sad pogotovo.. s tim mu dlaku skidam..), jež, mekanu četku, tvrdu četku, rajser i onu metalnu za blato..

a još imam češalj koji ne korisim jer mu grivu i rep češljam sa ježom
[Vrh] Go down
http://lydy.bloger.hr
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 14, 2008 5:29 pm

ja imam isto ko i Lidyy, gumenu, jež, mekanu, tvrdu i rajser
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
...::jahacica::...

...::jahacica::...


Virgo Broj postova : 154
Join date : 14.01.2008

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 14, 2008 5:33 pm

Melita je napisao/la:

ČEŠAGIJA je metalna četka koja služi za odstranjivanje tvrdog blata i za čišćenje drugih četka.
NIKADA se ne smije koristiti na glavi ili nogama.
Pribor za timarenje konja Cesagijatq7
MEKA ČETKA služi otklanjanju preostale prašine. Smije se koristiti po nogama i glavi.
Pribor za timarenje konja Mekacetkaky8
mi koristimo ove cetke.
[Vrh] Go down
horses

horses


Broj postova : 166
Join date : 14.01.2008

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet oľu 06, 2008 10:18 pm

..


Zadnja promjena: horses; čet ruj 03, 2009 9:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
cro_top

cro_top


Virgo Pig
Broj postova : 6
Join date : 18.06.2008
Age : 28
Lokacija : istra

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptysri lip 18, 2008 11:51 pm

mi isto hahaha ali i u istom klubu
[Vrh] Go down
Beatiful Horses
Moderator
Moderator
Beatiful Horses


Broj postova : 577
Join date : 31.01.2008

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet kol 07, 2008 4:06 pm

jel to ima gdje kupit u Bjelovaru? Ja stalno tražim ali nema Evil or Very Mad . Moram si to kupit jer nemam Evil or Very Mad .
[Vrh] Go down
Beatiful Horses
Moderator
Moderator
Beatiful Horses


Broj postova : 577
Join date : 31.01.2008

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptysri lis 29, 2008 12:13 pm

evo kupila sam. Najpraktičnije si je kupiti neku kutijicu ili ruksak u kojem je sve to. evo ja sam si kupila to u ruksaku i sad svaki put kad idem malo duže jašit (1 dan) stavim si to na leđa. Praktično i korisno Wink
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypon stu 03, 2008 8:33 pm

koliko kosta sve to? Question
[Vrh] Go down
Beatiful Horses
Moderator
Moderator
Beatiful Horses


Broj postova : 577
Join date : 31.01.2008

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypon stu 03, 2008 9:43 pm

mala torbica koja sadrži neke četke košta od 70 pa da 100kn

ovisi, ja sam si kupila malo veću za 70, a nudili su mi i za 50 Wink
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypon vel 09, 2009 5:49 pm

joj ja imam meku,tvrdu,rajser,krpicu za sjaj,metalnu,ježa....ma svašta...još moram nabavit gumenu i švic... Pribor za timarenje konja 378669
[Vrh] Go down
Ena

Ena


Broj postova : 58
Join date : 28.01.2009

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptysri vel 11, 2009 12:47 pm

Joj ja si moram nabavit svoj pribor za timarenje. Mama meni kaže šta će ti tvoje četke kad imaš u klubu. Joj!!!! Question Ma nagovorit ću ja nju da mi kupi. Very Happy
Mislim da sam vidla negdje u Bjelovaru, nezz gdje Laughing onak moš kupit ruksak i u njemu je tak sav pribor za čišćenje. Nezz kolko dođe. Pribor za timarenje konja 634590
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptysri vel 11, 2009 5:08 pm

iskreno..bolje ti je kupit sav pribor pojedinačno jer ti tak u ruksaku uvale neko smeće pa onda pol tog nemas pa nes ni neznas sta je...najbolje je da si ti izaberes sta os,mislim možda ispadne skuplje ali si zadovoljniji
[Vrh] Go down
Ena

Ena


Broj postova : 58
Join date : 28.01.2009

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Pribor   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 12, 2009 12:27 pm

sarchy je napisao/la:
iskreno..bolje ti je kupit sav pribor pojedinačno jer ti tak u ruksaku uvale neko smeće pa onda pol tog nemas pa nes ni neznas sta je...najbolje je da si ti izaberes sta os,mislim možda ispadne skuplje ali si zadovoljniji

Da, istina!! Smile
[Vrh] Go down
palma

palma


Broj postova : 56
Join date : 16.11.2008
Lokacija : istra

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet vel 12, 2009 11:45 pm

Ako mijenjaš konje u klubu ili gdje si već, nisu ti potrebne tvoje četke jer bi itak svaki konj morao imati svoj pribor iz higijenskih razloga (ili da svaki put prije nego timariš drugog dezinficiraš pribor Rolling Eyes ).
[Vrh] Go down
Ena

Ena


Broj postova : 58
Join date : 28.01.2009

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypet vel 13, 2009 7:12 pm

Pa i ovak i onak moram oprat pribor poslije jahanja!!!!!!!!!! Twisted Evil
Pa nema u klubu svaki konj svoj pribor!!!!!!!!! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptyčet oľu 19, 2009 9:58 pm

Po meni je ovo dobro :

Pribor za timarenje konja Kutijasapriborom
[Vrh] Go down
palma

palma


Broj postova : 56
Join date : 16.11.2008
Lokacija : istra

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypet oľu 20, 2009 10:37 am

Ovaj plavi komplet je za dečke Pribor za timarenje konja 888799 , ima li nešto u roza Pribor za timarenje konja 866132 ?
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypet oľu 20, 2009 12:04 pm

Na slici je plavo, ali za kupiti ima samo crveno Sad
[Vrh] Go down
Telalluna

Telalluna


Cancer Pig
Broj postova : 973
Join date : 07.07.2008
Age : 28
Lokacija : Over The Hills And Far Away

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypet oľu 20, 2009 2:25 pm

palma je napisao/la:
Ovaj plavi komplet je za dečke Pribor za timarenje konja 888799 , ima li nešto u roza Pribor za timarenje konja 866132 ?

Hahaha! Ko da je važno! Very Happy
[Vrh] Go down
Ena

Ena


Broj postova : 58
Join date : 28.01.2009

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: re   Pribor za timarenje konja Emptypet oľu 20, 2009 8:54 pm

I meni se sviđa ovaj plavi komplet za timarenje. Mislim da ima sve šta ti treba. Smile
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypet oľu 20, 2009 9:35 pm

Ena je napisao/la:
I meni se sviđa ovaj plavi komplet za timarenje. Mislim da ima sve šta ti treba. Smile

Da, slažem se, a nije ni preskup, 189.00 kn
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Emptypet oľu 20, 2009 9:55 pm

ovi plavi komplet je stvarno lijep lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pribor za timarenje konja Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za timarenje konja   Pribor za timarenje konja Empty

[Vrh] Go down
 
Pribor za timarenje konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Prehrana konja
» Prodajem konja
» kupnja Konja
» Padovi s konja....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Oprema za konje i jahače-
Forum(o)Bir: