Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Početnik pita...

Go down 
+17
Dreamer
BadGirl
marie_the_horse_lover
Gaya$Nina
artur
Linka
palma
iv@:)
kiara
' I V Y '
stipavk
Karla
sarchy
blackie
aky-mala
Beatiful Horses
horses4ever
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Beatiful Horses
Moderator
Moderator
Beatiful Horses


Broj postova : 577
Join date : 31.01.2008

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypet kol 08, 2008 6:39 pm

horses4ever je napisao/la:
aaaaaaa pa jeli skupo koliko ti otprilike treba da svladaš nešto osnovno?


Škola jahanja ti je oko 700-800kn. Tako nešto sry ne znam točno. Ovisno kako u kojem klubu Rolling Eyes . Meni treba negdje 1 (možda i malo manje) mjesec da nauči kas. Toliko je zapravo meni trebalo da naučim. Ako ne želiš ići u školu jahanja, ja ti mogu dati par savjeta kako da naučiš kas Cool
[Vrh] Go down
horses4ever

horses4ever


Broj postova : 16
Join date : 02.08.2008

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypet kol 08, 2008 6:41 pm

može pliiz Početnik pita... - Page 2 636149
[Vrh] Go down
Beatiful Horses
Moderator
Moderator
Beatiful Horses


Broj postova : 577
Join date : 31.01.2008

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysub kol 09, 2008 12:06 pm

pa reci šta trebaš i ja ću ti objasnit. Budem ti i slike stavila Cool
[Vrh] Go down
horses4ever

horses4ever


Broj postova : 16
Join date : 02.08.2008

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysub kol 09, 2008 9:27 pm

Pa to trebam. Kako naučit jahat (nešto osnovno). Lakše tipove npr. kas... Početnik pita... - Page 2 634590
[Vrh] Go down
Beatiful Horses
Moderator
Moderator
Beatiful Horses


Broj postova : 577
Join date : 31.01.2008

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypon kol 11, 2008 11:27 am

1. hod.

-uspravno se držati

uspravno držanje na konju:
Početnik pita... - Page 2 70062c052ecf9e407584510d64de0b7e_ma

ovo baš i nije potpuno ispravno. Moraš se 'isprsiti' tako da ti ramena budu iza. Ruke uvijek moraš držati na konjskom vratu (blizu). Blizu konjskog vrata i sedla. Na početku vrata.

ispravno držanje ruku:

mali prst i palac ostavi uspravne. Prste između savini skroz do dolje, tako da dobiješ nalik šake kao ono kada si na koncertu pa dižeš ruke sa samo palcem i malim prstom uzdignute.

Kada držiš dizgine ta tri savinuta prststa stavi unutar dizgine. S njima držiš dizgine, a mali prsta i palac van, tako da s njima ne držiš dizgine.

Kada ideš hodom moraš neprestano lupati konja u ritmu.

Lijevom nogom, pa desnom, pa lijevom i tako stalno, stalno, stalno.

Kas
kada potjeraš konja u kas, ruke moraju biti mirne i na vratu konja.
Ne smiju 'letiti' sa strane. Ramena moraju biti prema nazad.
Ideš gore, dolje, gore, dolje.
Ne smiješ se držati koljenima za sedlo.

NE SE DRŽATI KOLJENIMA ZA SEDLO!

Moraš se dizati iz zengia. ( to ti je ono gdje staljaš noge kada jašiš). Iz njih se odižeš, ne se držati koljenima za sedlo samo se moraš odizati tako dase dižeš iz zengia.

Kada jašiš, kasom hodom ili galopom UVIJEK ti prsti moraju biti u zengiama. Ne peta niti sredina. Uvijek PRSTI.

prsti na zengiama i pete prema dolje koliko možeš.

Ja danas odlazim na more, tako da ze ostalno moraš vidjeti na internetu.

Bye!
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyned sij 18, 2009 5:27 am

kad si u hodu sa konjem, sta se dogodi kad ga prestanes lupati sa nogama
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypon sij 19, 2009 12:36 pm

šta napraviti kad ti konj neče skrenit Rolling Eyes
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri sij 28, 2009 8:41 pm

zasto mnogi ljudi konju ne skidaju oglavinu(mislim da se tak zove- ono sto konj stalno nosi na glavi, tj. kad je na ispasi) kad mu stavljaju uzde' Početnik pita... - Page 2 634590 Početnik pita... - Page 2 634590
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri sij 28, 2009 8:45 pm

ja mislim da je to zato šta je na tog konja teško staviti uzdu ili oglavinu zato sto je nemiran pa im je ovako lakše Početnik pita... - Page 2 430379
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri sij 28, 2009 8:50 pm

pa, cuj, moze biti, ali nekak nisam sigurna, ugl ja znam da ja to svom necu ostavljati jer mi je to tako ruzno, ak ima oglavinu onda nek ima samo nju, ak ima uzde onda mu oglavina netreba- to je more razmisljanje, a i osim toga, bar po meni, to tak ruzno izgleda na konju, onak ostave mu oglavimu, stave mu uzde, jos pogotovo ako je teglci konj ili nesto takvog- pa ima cjelu hrpu toga na glavi, onak- zalim konja
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri sij 28, 2009 8:55 pm

i meni to ružno izgleda Početnik pita... - Page 2 636149 Početnik pita... - Page 2 474762
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyčet vel 05, 2009 11:46 pm

Pa ovako beautifu horses ti je rekla neke gluposti...
Da se nesmiješ držat koljenima???NAPROTIV koljenima se moraš držat jer ako ti se konj zrita nema šanse da ostaneš na njemu a ovo s lupanjem konja nogama u hodu... ma katastrofa....
Dakle s konjem moraš samo blago bez naglih pokreta,kada si u hodu samo stisneš listove na nogama da krene u kas a kod starijih konja je tjeranje malo teže jer im se neda pa ih je potrebno lupiti obadvijema petama u isto vrijeme a ne malo jedna malo druga isto kad si u hodu ili kasu moras kada skrečeš cijelo vrijeme imat stisnut vanjski list i tako ti konj jednostavno mora skrenuti....ljudi ti obično ular ili oglavnik kako ko kaže ne skidaju kada idu na terena tada obavezo moraš imat ular i zakvačen povodac koji je obično zavezan oko vrata ...naravno stavi da je labav nemoj mu stisnut...a i neki ljudi ne skidaju zbog ljenosti a i zato što su im konji živahni pa im nedaju stavit uzdu (to obično konji nedaju jer imaju ružnja sječanja na to ili osječaju bol pri stavljanju ili nošenju...)

AKO JOŠ KAJ NEZNATE ILI NISTE SIGURNI U TO PITAJTE ali moj savjet ti je da uzmeš trenera jer ovako preko interneta možeš samo saznat neke stvari ali ne i naučit uostalom ko če te držat na lonži ili ko če te ispravit dok jašiš jer ti sebe nevidiš na konju........a u najgorem slučaju ako nemaš novaca i ako doma već imaš konja ja mogu doč do tebe pokazat ti ....mislim još nemam licencu za trenera ali ću je sad ić polagat držite mi fige da prođem, mislim moram skakat a imam kobilu koja baš nevoli visoke prepone a ja neznam kakve će bit pa se bojim...sve u svemu jedva čekam ..
[Vrh] Go down
Karla

Karla


Virgo Dog
Broj postova : 31
Join date : 14.09.2008
Age : 29

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypet vel 06, 2009 5:18 pm

meni je isto to s nedržanjem bilo ćudno..men trener reko da se moram držat ko "konj".lol...al reko neću ništ govorit nisam (još) stručnjak XD XD XD XD Laughing
[Vrh] Go down
stipavk




Broj postova : 5
Join date : 07.02.2009

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysub vel 07, 2009 9:39 pm

lol
[Vrh] Go down
' I V Y '

' I V Y '


Broj postova : 501
Join date : 30.12.2008
Lokacija : Svugdje po malo...

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyned vel 08, 2009 1:56 am

treba se drzati koljenima to sigurno,a ono za lupanje nogama bounce No treba sa kukovima "gurati" odnsno pratiti konja i sto ga ti vise i brze guras kukovima takav ce njegov tempo biti (osim u kasu i polusjedecem galopu)
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypon vel 09, 2009 5:41 pm

Da... no na konju se treba opustiti a pogotovo kukove...mislim na pošetku če bit teško imat stisnuta koljena i opuštene kukove no s vremenom se navikneš i zapravo ti pređe u neku naviku.. Početnik pita... - Page 2 698340 Početnik pita... - Page 2 636149
[Vrh] Go down
stipavk




Broj postova : 5
Join date : 07.02.2009

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptypon vel 09, 2009 10:19 pm

Beatiful Horses je napisao/la:
Za početnike su naj naj naj bolji Haflingeri.
Oni su i u nekim klubovima za školu jahanja, zbog mirnoće.
Ja imam kobilu haflingerske pasmine i jako sam zadovoljna.
Osim toga oni nisu jako visoki i jako se lagano popest na njih Razz .

Evo slika cijeloga haflingera Razz

Početnik pita... - Page 2 Hafli1

Početnik pita... - Page 2 Hafli2

Početnik pita... - Page 2 Hafli3

Početnik pita... - Page 2 Hafli4

Početnik pita... - Page 2 Hafli

usto, jako su lijepi i prijateljski.

Zaigrani prijatelj cijele obitelji Početnik pita... - Page 2 584322

druge su pasmine i za početnike i za iskusne. Ovu sam pasminu jedinu mogla izdvojit baš za početnike Početnik pita... - Page 2 634590





jaoj mi smo sad na salsau dobili dvije haflingerke...preljepe su ...Lora i Lory...Lory je isla na izlozbe i osvajala 1 ili 2 mjesto...jedva cekam da se makne to blato i da mogu jašit napokon....molim boga svkai dan da to bude sto prije...
[Vrh] Go down
kiara

kiara


Capricorn Tiger
Broj postova : 52
Join date : 03.11.2008
Age : 37

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyuto vel 10, 2009 12:38 pm

A kod tebe su završile cure Surprised
Lory je bila prva na izložbi u Sunji Početnik pita... - Page 2 446292
Lory ima odličan kas, kao da lebdiš, a tek galop Početnik pita... - Page 2 378669
Lora je malo sporija ali je isto jako dobra kobilica Početnik pita... - Page 2 123816
Ja sam ih znala jahat kod Snježane kad smo išli na teren, čuvaj ih Početnik pita... - Page 2 123816
[Vrh] Go down
kiara

kiara


Capricorn Tiger
Broj postova : 52
Join date : 03.11.2008
Age : 37

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyuto vel 10, 2009 5:50 pm

Beatiful Horses je napisao/la:


Potkiva se zato što potkove štite tabane i rub kopita koji bi se brzo istrošili na neasfaltiranim cestama.
.

Početnik pita... - Page 2 294700 Konj kopita najviše troši na asvaltu, ali nije zato potkivanje nužno, ja imam dvije kobile koje voze kola po asvaltiranim cestama tjedno oko 25km i nije im ništa. Sva ovisi kakva kopita ima dotični konj.
Ako se konj jaše po mekanom terenu (livade, šume, manjež) potkove nisu potrebne.

Beatiful Horses je napisao/la:

Pravilna ishrana
Konju na smije biti dosadno
Čest izlazak na pašnjak

Radi se o sprečavanju kolika... Dosada nema veze s kolikama, a bome ni čest izlazak na pašnjak Rolling Eyes
Kolike konj može dobiti ukoliko naglo promijeni način prehrane, nakon zime u kojoj nije bilo ispaše na proljeće navali na zelenu travu u velikim količinama... Kolike su najčešće uzrokovane lošom, pokvarenom, pljesnivom hranom ili pak prejedanjem, ali koliku može izazvati i veliki stres (putovanje konja, natjecanja), ali i promjena vremena ili nametnici u crijevima.

Ako se o konju adekvatno brine i konj ima neki svoj ritual i dobiva hranu konstantno u istim količinama, u istim vremenskim razmacima i istu vrstu, te se prehrana polako mijenja kad je to potrebno (npr. paša u proljeće), znači ništa se ne radi preko noći nego postepeno nema opasnosti od kolika.


Beatiful Horses je napisao/la:

Kada konj ne trči nije u kondiciji i navikava se ništa ne raditi. Ako ga izvedemo na trčanje njemu se to neće sviđati pa će se vjerojatno izritnut
i pri tome negdje opast i udarit se tj. ozlijedit se

Zato je važno da se konja svaki dan jaši da se nebi zdebljao i da ne bih 'izašao' iz kondicije

Laughing Svašta....
Ako konj ima ispust u kojem može boraviti bar pola dana neće mu biti ništa čak i ako se dulje razdoblje ne jaše.
Svoju kobilu ponekad ne jašem po mjesec dana i nakon toga joj nije ništa kod jahanja.
A to da će konj kad se ritne pasti i izljediti se je čista glupost Laughing I neće mu se sviđati što ide trčati Laughing
Konj koji je u sportu se mora svakodnevno trenirati, dok ovi naši rekreativni neće "izaći" iz kondicije ako se ne jašu svaki dan i preživjet će sat-dva terena. Naravno podrazumijeva se da će se konja jahati razumno što znači - zagrijati ga, jahati kombinirano (hod, kas galop, nikako ne samo galop i kas) i kasnije ohladiti.

Beatiful Horses je napisao/la:
. Ako uzmeš kobilu i pirpustiš je može dobit malo ždrijebe, a ti ga sa 1.g. možeš prodat

Ja bih ti preporučila kobilu ako želiš zaraditi, a kastrata ako želiš imati za sebe.

Ždrijebe se može prodati s navršenih 6 mjeseci, nije potrebno čekati godinu dana....
Zašto kobilu ne bi mogao imati za sebe? Pa nigdje ne piše da se kobila MORA pripuštati Rolling Eyes

Beatiful Horses je napisao/la:
Da nasučiš samo kas treba ti oko 1-2 mjeseca,

A gdje to? I na čemu? U kojoj se to školi uči kas 2 mjeseca?
Ja sam kas naučila na drugom satu ŠK jahanja...
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyuto vel 10, 2009 8:58 pm

ovo za kas je mislila valjda i polusjedeći i sjedeći i lako jahanje, i to sve onak dobro naučit...a za to sve treba ok mjesec ili dva . Tak nes nisam ziher..mislim nisam brojala koliko mi je trebalo... Početnik pita... - Page 2 430379
[Vrh] Go down
' I V Y '

' I V Y '


Broj postova : 501
Join date : 30.12.2008
Lokacija : Svugdje po malo...

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptyuto vel 10, 2009 10:15 pm

a ima kiara pravo,odmah prvi sat moj konj je kasao i ja sam ucila polusjedeci i sve nije to mudrost neka
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri vel 11, 2009 12:21 am

a zavisi kako koji trener zahtijeva....
[Vrh] Go down
kiara

kiara


Capricorn Tiger
Broj postova : 52
Join date : 03.11.2008
Age : 37

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri vel 11, 2009 7:02 pm

Laki kas sam naučila odmah drugi sat, u biti svega 30-tak sati šk jahanja sam imala kad su me prvi put pustili na teren Smile
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri vel 11, 2009 7:20 pm

e ljudi Početnik pita... - Page 2 508437 nagovorila bih starce da mi kupu konja, sta im trebam rec pomozite pliz Početnik pita... - Page 2 418477 Početnik pita... - Page 2 418477 Početnik pita... - Page 2 418477 Početnik pita... - Page 2 418477 Početnik pita... - Page 2 418477 Početnik pita... - Page 2 418477 Početnik pita... - Page 2 418477
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Emptysri vel 11, 2009 7:39 pm

PA.... Početnik pita... - Page 2 888799
Ovako...ako si u nekom klubu počni voljet samo jednog konja mislim stalno bit s njim igrat se snjim da ti postane naj naj draži...Onda taj tijedan kad im odlučiš reći da bi htijela tog konja dobi barem 2 petice.....i da ako ti je blizu ročkas uffff ma mora biti tvoj....zaželi samo njega stalno pričaj o njemu naljepi njegove slike po sobi ili ih stavi u okvir....ono koda da si opsjednuta o njemu no drži se škole a ako si još fren s trenerom/icom onda ga nagovori da kaže starcima neš u tom stilu : ona ga obožava, kak su slatki skupa, taj konj je stvarno lud za njom...i tak neš....
Mislim ja sam si super s gazdom pa je gazda nagovorio mog tatu...tak da ja nisam imale ajmo reć nikakve veze s pristankom kupnje XD.... Početnik pita... - Page 2 378669 Početnik pita... - Page 2 584322 Početnik pita... - Page 2 89238 Početnik pita... - Page 2 584322 Početnik pita... - Page 2 378669 Početnik pita... - Page 2 89238 Početnik pita... - Page 2 378669 Početnik pita... - Page 2 584322 Početnik pita... - Page 2 89238 Početnik pita... - Page 2 584322 Početnik pita... - Page 2 378669
[Vrh] Go down
Sponsored content





Početnik pita... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Početnik pita...
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: O konjima općenito-
Forum(o)Bir: