Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kućna trovanja pasa i mačaka

Go down 
+3
Western girl
atta
vetzoran
7 posters
Autor/icaPoruka
vetzoran




Broj postova : 5
Join date : 14.02.2009

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptysub vel 14, 2009 5:56 pm

Nažalost, trovanje naših kućnih ljubimaca su dosta česta pojava. Zahtijevaju hitnu intervenciju vet. stručnjaka. Najčešći otrovi su otrovi za pacove, dezinfekciona sredstava, sredstva za zaštitu bilja, etil-alkohol, deterdženti, antifriz, insekticidi, lijekovi za ljude, dikumarol ( otrov za miševe ), otrov pčele, nafta, boje, baze i kiseline. Prvi simptomi, znakovi brzo se pojavljuju: povraćanje, salivacija ( slinjenje ), apatija, proljev, sluzokože poplave, oslabljen puls, nemoć, grčevi i padanje. Treba što prije pružiti prvu pomoć koja se sastoji u davanju slanog rastvora ( 1 supena kašika kuhinjske soli u 100ml vode ) na usta, najbolje pomoću šprice, što više vode dati da se otrov razrijedi, može se dati 1% bakarni-sulfat ( plavi kamen ). Davanje ricinusovog ulja nije dobro jer se neki otrovi rasvaraju u ulju i stanje postaje još gore.Dobro je dati malo barbiturata da se životinja umiri i što prije posjetiti veterinara da se ispere želudac, da protivotrov i izazove povraćanje.
Najčešći uzroci trovanja: pas je znatiželjan i proždrljiv u uzimanju hrane, štene proguta sve što nađe, mačka liže svoju dlaku i prisiljena je progutati sve kad se pere nakon šetnje gdje gazi po zemlji, prašini, pesticidima, petroleju, benzinu i dr. Protivotrovi: pitka voda, mlijeko, protiv baza dati limunov sok, bjelance od jajeta, protiv šampona: mlijeko, voda sa bjelancetom, protiv žive iz termometra: mlijeko, bjelance, nafta i benzin: maslinovo ulje, parafinsko ulje na usta. Štetna tvar uzrokuje dvije grupe znakova bolesti:1. lokalne , 2. opšte.Lokalne su u predjelu usta ( slinjenje, znakovi gušenja, oštećenje jezika. Opšte: živčane i znakove u predjelu cijelog organizma koji mogu biti i smrtonosni.
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptysri tra 22, 2009 11:23 pm

ja bih samo nadodala... ako vidite da je vas pas, ne znam da li to vrijedi i za mace, pojeo otrov, samo mu dajte zlicu kuhinjske soli.
automatski ce povratiti od toga i izbaciti otrov iz zeluca.

u vecini takvih slucajeva veterinarska intervencija nije potrebna.
[Vrh] Go down
Western girl

Western girl


Broj postova : 81
Join date : 18.04.2009

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptyčet tra 23, 2009 8:03 pm

od moje frendice mačak je pojeo otrov i uginuo..
[Vrh] Go down
' I V Y '

' I V Y '


Broj postova : 501
Join date : 30.12.2008
Lokacija : Svugdje po malo...

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptyčet tra 23, 2009 9:14 pm

I moja maca Lila je isto tako završila Sad
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptyčet tra 23, 2009 9:15 pm

hvala na savjetu možda pomogne jednog dana (ali nadajmo se da neće trebat...)
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptypet tra 24, 2009 3:23 pm

meni su rheu susjedi otrovali. stavili su otrov ispred svog dvorista (koj izgleda kao pseca hrana) i ona je to pojela..
pocela je povracat krv i sve ranice koje je imala na tijelu su krvarile.hvala bogu,na vrijeme smo dosli veterinaru i uspjeli smo je spasit.

isto to je bilo i sa astorom, nakon rhee.vidjela sam ga da jede nesto kod tog dvorista i odmah sam mun dala sol i povracao je.sve je bilo ok jer otrov nije poceo djelovat.
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptypet tra 24, 2009 3:31 pm

a kolko soli treba dati? Kućna trovanja pasa i mačaka 634590
mislim....da ne bi netko psu dal pol kile soli... Laughing
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptysub tra 25, 2009 12:14 am

meni su otrovali 1 psa i 3 macke. Trovali su stakore, iako znaju da tu ima i macaka i pasa. i oni su ih ulovili i bila je dovoljna 1 kapljica krvi ... a taj otrov tako brzo djeluje...., vetos je rekao da nebi prezivjeli ni da je odma stigao(pozvali smo ga 2 dan)
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptysub tra 25, 2009 1:34 pm

Haflinger je napisao/la:
a kolko soli treba dati? Kućna trovanja pasa i mačaka 634590
mislim....da ne bi netko psu dal pol kile soli... Laughing

1 kuhinjska zlica.

stvar je u tome da pas to nece sam pojest, morate mu to stavit u usta, i odmah kad je sol u ustima primit gubicu i drzat da ne moze ispljunut. tako ce pas sam progutat sol.
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptyned tra 26, 2009 3:43 pm

a da se ta sol stavi u komadic mesa?
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Emptypet lip 19, 2009 10:03 pm

ne, nece ti htjet jest to onda... moras mu bas stavit u usta.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kućna trovanja pasa i mačaka Empty
PostajNaslov: Re: Kućna trovanja pasa i mačaka   Kućna trovanja pasa i mačaka Empty

[Vrh] Go down
 
Kućna trovanja pasa i mačaka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O kučnim ljubimcima :: O kučnim ljubimcima-
Forum(o)Bir: