Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kako smiriti nemirnog pastuha?

Go down 
+5
Sokol
Gaya$Nina
Krco
iv@:)
stela
9 posters
Autor/icaPoruka
stela

stela


Aquarius Dog
Broj postova : 1
Join date : 19.03.2009
Age : 18
Lokacija : Slavonija

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyčet oľu 19, 2009 5:17 pm

Kako smiriti nemirnog lipicanskog pastuha star 3,5 god. koji grize i udara? Nemoze mu se prici... prijasnji vlasnik je bio dosta grub prema njemu... molim za pomoc... stela


Zadnja promjena: stela; pon oľu 23, 2009 2:18 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyčet oľu 19, 2009 8:25 pm

np,vjerojatno ga je strah svega tog,ima trauma od prošlog vlasnika........pokušajte smiriti tko što budete preprepredobri prema njemu(npr.davate mu jabuka ili kucku šečera....)valjda če se naviknut.....ak ne zovite veterinara....ovdje ima vet zoran pa se obrati njemu za pomoč,možda ti pomogne.. Kako smiriti nemirnog pastuha? 430379 Kako smiriti nemirnog pastuha? 430379 Kako smiriti nemirnog pastuha? 430379 Kako smiriti nemirnog pastuha? 430379
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyčet oľu 19, 2009 9:37 pm

Kucku a ?

Hm... slažem se sa ovim, jabuke i sl... Jako blagi prema njemu, doneseš mu nekaj, objasniš kaj to je...

e da, dopeljajte prijašnjeg vlasnika da se iskali na njemu, neka ga konj udari do srži Very Happy
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyuto lip 02, 2009 9:06 pm

Krco je napisao/la:


e da, dopeljajte prijašnjeg vlasnika da se iskali na njemu, neka ga konj udari do srži Very Happy
slažem se...zaslužio je......sa pastusima je dosta teško.....pogotovo ako je konj isfrustriran...treba samo polako sa njime i postepeno raditi...morate mu povratiti povjerenje u ljude.....ali nesmjete me popušatati...ako te ugrize daj mu do znanja da to nije u redu što je učinio...ne mislim na fizičko kažnjavanje, nego jednostavno povisi glas....nadam se da ćete ga uspjeti pridobiti ponovo.....sretno!
[Vrh] Go down
Sokol




Broj postova : 2
Join date : 01.07.2009

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysri srp 01, 2009 10:53 am

Pozdrav Ekipa,

imam sličan problem kao i Stela. Dovezao sam pastuha Lipicanca, starog 3g, na ranč prije tjedan dana. Kada sam ga išao pogledati u njegovoj bivšoj štali vidjelo se da je temperamentan, ali se dalo s njim raditi, čak sam i sjedio na njemu. Sada kad je u novoj štali ne dozvoli da mu se priđe, samo gleda kako će ugristi i kada mu uđem u box cilja me zadnjim nogama, rastura cijeli box. Uglavnom dogodila se velika promjena. Do sada nije imao kontakta sa drugim konjima, a sada ih je u štali ukupno 3, od čega jedna kobila koja se tjera. Vjerujem da mu treba vremena da se privikne, novi gazda, nova štala, drugi konji... ali koliko to traje?

Što da napravim? da mu dam još vremena da se privikne, ali bojim se da će rasturit cijeli box dok čekam da se primiri.
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysri srp 01, 2009 3:40 pm

Prvo ću ti reći da ti nije pametno držati pastuha u istoj štali sa kobilom koja se tjera....normalno je onda da će ti konj se bacati, ritati i biti nervozan pogotovo ako je još u novoj okolini, novi konji, ljudi i sve mu je nepoznato!!
Ja sam imala isti problem sa svojim pastuhom, bio je u štali sa kobilama i ponašao se kao divlji konj nije mu se moglo priči niti ništa, čak je i odlomio komad zida nogom koliko se ritao...ali onda smo ga odvojili na jedno vrijeme u drugu štalu sa jednom kobilom s kojom je od rođenja(nikako nije dobro ostavljati konja samog ako je navikao na društvo)i kada se smirio vratili smo nju i njega natrag u štalu...pošto ni to nije pomoglo i on se ponašao i dalje kao divljak....odlučili smo mu dati malo vremena i nekim čudom nakon mjesec dana nisi ga mogao prepoznati konj je bio ko bubica.....dakle moj savjet je ovakav: ako tvoj pastuh do sada nije bio sa drugim konjima i ako mu samoća odgovara bilo bi najbolje da ako imaš neki prostor da ga odvojiš od ostalih konja, a ako nemaš ga staviti gdje onda mu daj vremena da se prilagodi i privikne, prvo odvoji kobilu koja se tjera što dalje možeš od pastuha, npr. ako je do njega na vezu ili u boxu premjesti ju što dalje od njega možeš....jer bude li konstatno blizu njega nikada se neće smiriti....kada to napraviš jednostavno budi strpljiv...nemogu garantirati da će se tvoj pastuh smiriti, ali vrijedi pokušati zar ne?
[Vrh] Go down
Sokol




Broj postova : 2
Join date : 01.07.2009

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysri srp 01, 2009 4:44 pm

krivo sam se izrazio, nisu u istoj štali u dvije različite štale su razmaka 10 m i odvojeni betonskim zidom. Lipicanac nije do sada bio u društvu drugih konja. ne reagira samo na konje već i na sve druge životinje. kada mu je bilo koja životinja kod boxa poludi.

stvarno nisam pametan što da napravim, jer takvo ponašanje do sada nisam vidio.
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyčet srp 02, 2009 11:19 am

Ja mislim da bi bilo pametno da mu daš vremena, a ako se on nesmiri onda bi bilo najbolje da ga prodaš nekome tko ima uvjete za njega kakvi su mu potrebni, negdje gdje će biti jedina životinja i gdje će sva pažnja biti usmjerena na njega i gdje će se sa njime konstatno moći raditi....jer ako se nesmiri za čega će ti konj sa kojim se ne može raditi, a da ne pričam da moće ozlijediti tebe ili nedaj Bože nekoga od tvojih...na tebi je da odlučiš, ali ja bi mu prvo dala vremena,a ako ne ide onda jednostavno ništa ti drugo ne preostaje!!
[Vrh] Go down
irma

irma


Broj postova : 232
Join date : 09.09.2009

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysri ruj 09, 2009 10:22 pm

ja nemam iskustava s time ,ali ja bi dovela priješnjeg vlasnika Kako smiriti nemirnog pastuha? 636149
[Vrh] Go down
Anna

Anna


Libra Pig
Broj postova : 86
Join date : 04.09.2009
Age : 28
Lokacija : Daruvar

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyčet ruj 10, 2009 3:15 pm

Ako je prijašnji vlasnik bio grub prema njemu mislim da nema svrhe ga dovesti... mislim da će najviše upaliti kako je iv@ rekla... treba puno ljubavi, tepanja, hrane (jabuka i sl)... Držim fige da uspiješ!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptyčet stu 19, 2009 11:46 pm

taj pastuh nema kotrole nezna sta je autoritet i ne želi nikog slusati ali sigurno je da se to da srediti naravno ne batinama nego strogocom ja imam 6 grla od toga 2 pastuha
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptypet stu 20, 2009 12:20 am

samo mu trebaš dati do znanja da si ti glavni a ne on ili na lonđu često ga lonđirati ako se još ne jaši tako ti neće imati vremena mislit na gluposti
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptypet stu 20, 2009 12:46 am

Ali kako se postavit kao vodja konju koji te NEdozivljava!Ja imam kobilu koja je vankontrole!Na lonzi nece da radi na rijec a kad vidi bic trci u krug ko luda nema sanse da ide hod,kas kako bi ja htjela!Nikad je nisam sa bicem lupila!do ispusta na svaki sum skace ko skakavac da ju je tesko i vodit!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysub stu 21, 2009 12:04 am

koliko je stara kobila?? Nemoj da te zabrinjava kontrola na glas znači ako bi ona trčala u lonđi pusti je da ide dok ne počne popuštati tempo sto se tice sumova znači da je jeko plaha i plašljiva ima puno zvukova koje ne poznaje ali to ce se sredit samo polako u jahanju konji jako puno uče i kas i korak tako da se ne zabrinjavaš a kako ju izvodis van na ularu,kapici ili oglavini
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysub stu 21, 2009 12:10 am

društvo očigledno nikad nitko od vas nije jahao pastuha koji je u pripustu u društvu drugog pastuha kad se takva dvd pastuha sretnu to vam je kao horor film koji traje par minuta i onda bude ok dok se uspostavi hijerarhija. smirit ce se i tvoj pastuh samo radi s njim
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysub stu 21, 2009 12:52 am

Pazi u pravilu je ona dobar konj samo plah!Prvo vrijeme sam ja nju vodala na uralu bez beda onda su poceli ti njeni ispadi skakanje,trzanje itd. i svaki put mene uplasi pa ja nju jos vise!Sad je samo moj muz vodi i kaze da zadnje dane ide ljepo,ali ja mislim da mene posebno zeza jer je skuzila da moze!Bilo bi idealno je jahati sto vise ali jednom sam se razbila i sad nesmijem jos a muz nezna iako bi htijeo ja mu nedam jer je ona po mom misljenju previse nepredvidljiva za pocetnika!Ima 5g am. kasac!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysub stu 21, 2009 1:39 am

pa konji kad jednom skuže da se mogu oteti kontroli uvjek ce probati ja sam imao jednog lipicanca na ujahivanju doma u lonđi je čak probao da se zaleti na mene i da se propne valjda me je htio uplasit isto sam ga vodio na ularu dok mi se nuje istrgnuo i od tada takve konje vodim na žvali vas dvije to morate riješiti ona zna da se ti nje bojis zato te zeza vodi ju na žvali i nedaj joj da skače lagano ju trzneš dolje da osjeti da ju držis izlonđiraj ju dobro pola sata i kad ona bude htjela stati onda ju ti potjerj dok ti ne kažeš dosta smirivaj ju glasom ja koristim šššššššššššššššššš ili hooooooooooooooooo i svi mi reagiraju na to i nemoj da ti je bude žao kad se uznoji konji su tek tada spremni da suraduju kad skužim kako se stavljaju slike poslat ću da vidite šta radim sa ždrijebićima i odraslima ja jako volim konje i nikad nisam ni jednog istuko ali sam strog moraš se i ti suočit s njom i reći DOSTA SAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Emptysub stu 21, 2009 1:59 am

Ma meni je krivo sto ja i ona imamo tako los odnos jer je ona tu zbog mene a sve mora radit moj muz koji bas i ne uziva u tome i nesta cu morat poduzet!Sad je i zdrebna ja sam mislila da ce se malo smirit a ona nista!Kad smo odveli jednu zdrebicu koja joj je pravila drustvo i doveli jednog novog konja kastrata ona je bila van sebe cak se pocela trgat sa veza!Vezemo je da je cetkamo ili nesta ona trga u rikverc dok se ne otrgne!Imas njene slike u slikama moja Laruska!Inace ja sam ti odrasla u Djakovu!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty
PostajNaslov: Re: Kako smiriti nemirnog pastuha?   Kako smiriti nemirnog pastuha? Empty

[Vrh] Go down
 
Kako smiriti nemirnog pastuha?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» prodajem ht pastuha
» 5. Smotra rasplodnih pastuha za sezonu 2008.
» trazi se bilokakvi konj...osim pastuha ili hladnokrvnja
» kako zaraditi potkove

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: