Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Rane od cesanja na koje dolaze muhe!

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mallorca girl




Broj postova : 3
Join date : 20.06.2009

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptysub lip 20, 2009 3:38 pm

Pozdrav svima!
Trenutno volontiram na Mallorci u Centru za Zastitu Supa Starješine do novembra...
Imamo jednog konja, tj. kobilu. Nije potkovana, te pretpostavljam da zato kad se pocese ostaju ogrebotine koje napadaju muhe.
Uglavnom...trenutno stavljamo Betadin na rane, ali svaki dan ih ima po neka jos. Ne znam sta da radim. Mozete li mi reci neki domaci, prirodni lijek koji mogu napraviti.
Rekli su mi neki ljudi da joj mogu davati češnjak da jede, ali ne znam koliko cesto treba. Voljela bih da je zalijecim, jako mi je draga :-)
Hvala vam svima unaprijed.
Pozdrav
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptysub lip 20, 2009 3:42 pm

gdje drzite kobilu? to sto nije potkovana ne znaci da od toga ostaju rane kad se cese.
moj konj isto nije potkovan pa nema nikakvih rana....
bilo bi dobro kad bi mogla slikat te rane da vidimo.

a sto se tice cesnjaka,to se daje konjima jer navodno tjera muhe. e sad koliko cesto se daje, ne znam.
[Vrh] Go down
Mallorca girl




Broj postova : 3
Join date : 20.06.2009

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptysub lip 20, 2009 3:46 pm

hej hvala ti za brzi odgovor. konja drzimo vani. ona se nekad cese od drvece i sl.
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptysub lip 20, 2009 3:47 pm

atta je napisao/la:
to sto nije potkovana ne znaci da od toga ostaju rane kad se cese..

s ovim se slazem jer ni moja kobila nije potkovana niti svi konji u konjičkom gdje jašem pa je sve nornalo...
neki mljudi kazu da ti je za konja bolje da nije potkovan jer mu je to zdravije...
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptysub lip 20, 2009 3:49 pm

ne znam stvarno od cega bi te rane bile.
ni sto bi moglo pomoc,ako mazete s betadinom to bi trebalo bit ok.
sad jedino postoji opasnost od tetanusa.pogotovo ako su rane krvarile i ako su duboke.
u tom slucaju treba sto prije zvati veterinara da je cijepi.


daj probaj opisat kako izgledaju rane, jesu velike,male, duboke,plitke...
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptysub lip 20, 2009 3:49 pm

Mallorca girl je napisao/la:
hej hvala ti za brzi odgovor. konja drzimo vani. ona se nekad cese od drvece i sl.

mozda ti je od toga ...ali ako u tom dijelu gdje drzis konja imas žičanu ogradu ili nesto u vezi sa žicom može ti biti i od toga...
[Vrh] Go down
vetzoran




Broj postova : 5
Join date : 14.02.2009

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptypon lip 22, 2009 6:18 pm

Probajte namazati rane sa nevenovom mašću dva puta dnevno deset dana.
[Vrh] Go down
Mallorca girl




Broj postova : 3
Join date : 20.06.2009

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptypon lip 22, 2009 10:17 pm

Hvala svima, probat cemo :-)
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Emptypon lip 22, 2009 10:20 pm

nadam se da ce joj bit bolje....i da ce barem malo pomoc Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty
PostajNaslov: Re: Rane od cesanja na koje dolaze muhe!   Rane od cesanja na koje dolaze muhe! Empty

[Vrh] Go down
 
Rane od cesanja na koje dolaze muhe!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Muhe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Zdravlje i bolesti konja-
Forum(o)Bir: