Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Monty Roberts join up

Go down 
Autor/icaPoruka
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Monty Roberts join up Empty
PostajNaslov: Monty Roberts join up   Monty Roberts join up Emptyčet pro 10, 2009 11:38 pm


Monty prvi razvio Join-Up ® zaustaviti ciklus nasilja obično prihvaćen u tradicionalnim konjskim razbijanje. Uvjeren da mora biti učinkovitiji i nježan način, Monty stvorio te konzistentan skup načela pomoću konja inherentne metode komunikacije i ponašanje krda. Rezultat je voljan partnerstvo u kojem konj performanse može napredovati na svoj puni potencijal, a ne postoje unutar granica poslušnosti. Ovi principi su vrijedan alat za razumijevanje onoga što potiče ponašanje konja i povećanje učinkovitosti u bilo koje aplikacije.

Join-Up metode treninga su najjednostavnije izražene u procesu pokretanja sirovih konja. Bez uporabe sile ili bol trener nagovara sirov konja da prihvati sedlo, uzda i jahač. Rad u krugu olovkom, počinje Join-Up ® donošenjem velikog pokreta i buke kao predator bi i počinje vožnja konj pobjeći. Ona je tada daje konja mogućnost pobjeći ili Join-Up ®. Kroz govor tijela, trener će pitati: "Hoćeš li mi platiti poštovanje zbog stado vođa i pridružite i za mnom?" Konj će odgovoriti s predvidivim stado ponašanje: zaključavanjem uho na njoj, onda je lizanje i žvakaća i ispustite glavu u prikaz povjerenja. Razmjena završava s trenerom usvajanje pasivne govor tijela, joj okreće leđa konja i bez kontakta s očima, poziva ga da dođe blizu. Join-Up događa kada životinja svojevoljno izabere da se s ljudskim i šetnje prema njoj prihvaćanje svoje vodstvo i zaštitu. Taj proces komunikacije putem ponašanja i govor tijela i uzajamne skrbi i poštovanje, može biti korisno sredstvo za jačanje svih ostalih rad s konjima.

Iskusni konj ljudi, uključujući i Njeno Veličanstvo Kraljica Elizabeth II, nazvao Monty metoda nevjerojatno. Two-time, World's Greatest Horseman pobjednik, Ron Ralls koristi Monty metode u temelj za njegov rad kao i trening.

Tradicionalne metode imaju za cilj naučiti konja da 'DO AS I SAY' i uključuju uporabu boli i zastrašivanja, ali Monty usredotočuje na zajedništvo s konjem, nego dominaciju. "Stoljećima, ljudi rekli za konje, 'Vi činite što vam kažem ili ću te povrijediti,' Ja sam rekao da nitko nema pravo reći, 'morate' to životinja ili na drugi ljudski, ", rekao je Monty.

Join-Up metode oslanjaju se na konja i trenera uspostavljanjem veza komunikacije i povjerenja. "Ti nekako moraju shvatiti da mi kao konjanici možemo učiniti vrlo malo učiti konja. Što možemo učiniti je stvoriti okruženje u kojem se može naučiti." Monty kaže, "Mi smo čuli da se 'akcija govore glasnije od riječi", ali općenito ne živimo tako da ga previše uspješno. "

Principi Pridružite nam se naći u ponudi-Up vrijedan alat za sve ostale posao. Riders, treneri, veterinari, veterinar techs, farriers, ambar manageri - gotovo svatko rukovanje konji - mogu koristiti ove metode za povećanje njihove učinkovitosti u pružanju pomoći konjima ispunili svoj potencijal.
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Monty Roberts join up Empty
PostajNaslov: Re: Monty Roberts join up   Monty Roberts join up Emptypet pro 11, 2009 1:28 am

[Vrh] Go down
 
Monty Roberts join up
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: O konjima općenito-
Forum(o)Bir: