Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 prezanje konja i vožnja

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptyuto lip 02, 2009 7:06 pm

evo ja sam se odlučila za ovu temu jer vidim da malo vas zapravo se vozi jer večina vas jaše....pa eto ja ću malo pričati o tome!!

- inače zaprežni sport je dosta raširen u Hrvatskoj pogotovo u Slavonsko-Baranjskoj županiji, ali neću ja sada pričati o tome sportu nemo o vožnji iz užitka i kao tradicija!

- danas se rijetko stvarno može vidjeti kočija i upregnuti konji!! A kada se vidi to su prilike kao što su svadbe, neke manifestacije....ali postoje ljudi koji se voze i iz užitka...kao mi, npr...
-da bi mogli uživati u vožnji potrebno je imati i svu opremu naravno te "kola" ili fijaker!
- potrebno je i znati kako upravljati konjima jer to nije niti malo jednostavno kako se čini pogotovo ako se radi o više konja, a ne samo jednom...najčešće su to dva, ali mogu biti i četiri( četveropreg), tri (tropreg) ili više....
-obuka konja počinje isto kao i sa jahanjem, prvo se na lonđi uče sve zapovjedi, a onda se kasnije stavlja am na konja i prikava ga se na njega bez tereta, kasnije se dodaje teret i tako postepeno dok nebude spreman da se upregene!
- naj bolje je konja učiti voziti u paru sa kobilom ili pastuhom koji to već znaju i tako će uz nju ili njega naučiti lakše!!
- pa evo par slikica upregnutih konja...

Siglavy i Batosta
prezanje konja i vožnja 1zf2d1u

prezanje konja i vožnja 2ywu79g

privikavanje Mare na am
prezanje konja i vožnja 1p9mko

Canissa
prezanje konja i vožnja 68y42c

"kola"
prezanje konja i vožnja 6fppuc

Canissa i Gaetana prije godinu dana
[img]https://2img.net/h/oi42.tinypic.com/29m0eb5.jpg

Gaetana i Đenka
prezanje konja i vožnja Aczqkg

prezanje konja i vožnja O9rgqh


Zadnja promjena: Lipizzan lover; sri lip 03, 2009 6:59 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptyuto lip 02, 2009 8:15 pm

ajme baš suuuper i slike su ti odlične... Very Happy
jedno pitanje: znas li voziti kočiju i je li tesko Question
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptyuto lip 02, 2009 8:38 pm

znam voziti kočiju....pa nemogu reći da je lagano...ali fora je....lakše je jahati......iskreno da kažem...treba imati dosta čvrstu ruku....jer ti praktički konjima upravljaš samo kajasima i na glas...ako su naučeni...još ako si u prometu treba jako paziti....!! ali cool je..trebala bi probati...ako ništa makar se provozati!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptyuto pro 01, 2009 11:59 pm

ja se redovito vozom s konjima nebitno u čemu kola ili fijaker ali nebih se složio da je bolje učit konja koji nezna uz onog koji zna jer taj konj koji zna uvjek će trpit i za ovoga jer konj koji nije sam vozio nezna šta je potegnuti teret i takav konj nije pouzdan samo hoda u amu ali ne vuče a ima i izuzetaka nisu svi isti
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysri pro 02, 2009 12:50 am

Pa slažem se....ali nisu svi konji isti..moja omica je naučila supp voziti uz mamu!!
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysri pro 02, 2009 11:46 am

ja bi bas htjela da moj xanthus zna vozit. to mi je tako super!
svaki dan bi se vozila i gustala....
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysri pro 02, 2009 5:09 pm

Je presuper je.....ja uživam voziti se....
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysri pro 02, 2009 5:36 pm

trebao mi ga je jedan stricek naucit da vozi ali kako smo promjenili pansion nista od toga nazalost Crying or Very sad

a bas sam bila sretna...
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysri pro 02, 2009 8:01 pm

Pa nađi nekoga drugoga, vjerujem da ima ljudi dosta koji znaju o tome tamo, vjeruj mi da nečeš požaliti ako ga naučiš...!!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysri pro 02, 2009 11:43 pm

pa mlade konje je možda bolje učit uz drugog ali sterije nije iako nije svaki konj isti recimo konj koji se "šverca" u amu neće dati skretati na sebe nego će se izbacivat u amu zato je bolje da sam nauči vuči ja ovog ždrijepca sa slike sam uzeo sa IVAN DVORA sa 5god i prezao sam ga samog i sad je super nije se nikad ni jahao ni imao oglavinu i najbolje je da prije prezanja svakako naučite konja jahačim komandama tj na žvalu i skretanje
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptyčet pro 03, 2009 12:08 am

To je istina.....ali kada smo tek kupili dva...onda smo ih učili same..prvo smo ih samo šetali i učili na žvale i naredbe, onda su vukli gumu, pa trupac...i onda u lakši platon i tako postepeno!!
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptyčet pro 03, 2009 12:38 pm

Gaya$Nina je napisao/la:
Pa nađi nekoga drugoga, vjerujem da ima ljudi dosta koji znaju o tome tamo, vjeruj mi da nečeš požaliti ako ga naučiš...!!

budem vjerojatno.

a kako se krecu cijene fijakera i kola?
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptypet pro 04, 2009 12:06 am

šokačka kola možeš naći za 2000kn a fijakeri su skupi ovisi kakav hoćeš neki obični ispod 1000eura nije aoni bolji su skuplji
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptypet pro 04, 2009 11:22 am

a, super! hvala
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Emptysub pro 05, 2009 5:01 pm

u baš je to super po 4000eura košta neki trening fijaker koji može služit i kao dresurni i kao maratonski
[Vrh] Go down
Sponsored content





prezanje konja i vožnja Empty
PostajNaslov: Re: prezanje konja i vožnja   prezanje konja i vožnja Empty

[Vrh] Go down
 
prezanje konja i vožnja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prehrana konja
» Prodajem konja
» Padovi s konja....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: