Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Prije i poslije jahanja.....

Go down 
+4
CountryGirl
mony22
donat
Gaya$Nina
8 posters
Autor/icaPoruka
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptypon srp 06, 2009 6:12 pm

Evo sam vam topic govori......
Opišite vaš ritual prije i poslije jahanja....

Evo kako je to kod mene!!!

PRIJE:
Prvo što napravim je odem u sedlarnicu i izaberem si sedlo i oglavinu (ovisi kojeg konja jašim) jer svaki moj konj ima drugu vrstu žvale kako mu odgovara!! Odnesem to sve u štalu i stavim na jedno postolje koje je namjenjeno za to...
Onda prvo što napravim je istrljam konja slamom, radi bolje cirkulacije, a onda ga očetkam, počešljam, očistim kopita itd.
Kada sam to obavila, stavim sedlo, to prvo....zategnem ga, namjestim stremene kako meni odogavaraju i pričvrstim sve da mi se ništa ne klima, kada sam to obavila skinem ular i stavim oglavinu..onda ga ostavim koju minutu samo da obujem čizme ili neke ugodne patike u kojima jašim (ne patim za nikakvom posebno jahačkom opremom jer se osječam neugodno, imam i kacigu ali je ne nosim), vratim se, izvedem konja van, prebacim uzde i uzjašem....

POSLIJE:
Kada se vratimo stanemo ispred vrata štale ja sjašem, skinem mu sve i sedlo i oglavinu i ostavim ispred štale i viknem "mjesto" , konj otrči na svoje mjesto i čeka me dok ne dođem....Kada ja dođem stavim mu ular, onda uzmem slame i opet ga istrljam, kada sam to napravila ostavim ga da se još dobro posuši, a u slučaju da je jako mokar što je rijetko izvedem ga van i prošetam....dok se on još malo suši tako radi reda ja odnesem opremu u sedlarnicu i stavim je na mjesto( ne čistim je odmah jer mi se neda, pa ju uvijek ostavim za sutra u jutro), tada se vratim u štalu ponovo ga očetkan, očistim kopita itd....i onda nakon pola sata kada se ohladi mu dam vode......

eto to su moji neki rituali.....sada ste vi na redu!!!
[Vrh] Go down
donat

donat


Broj postova : 105
Join date : 14.07.2009

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyuto srp 14, 2009 8:52 pm

kaj ti je to ular
[Vrh] Go down
donat

donat


Broj postova : 105
Join date : 14.07.2009

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyuto srp 14, 2009 8:54 pm

Prije i poslije jahanja..... 888799 Prije i poslije jahanja..... 888799
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyuto srp 14, 2009 8:55 pm

ular je štalska oglavina...... Prije i poslije jahanja..... 474762
[Vrh] Go down
mony22




Scorpio Buffalo
Broj postova : 13
Join date : 04.07.2009
Age : 26
Lokacija : zaprešić

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyčet ruj 03, 2009 11:32 am

kako napraviti svoj forum
[Vrh] Go down
CountryGirl

CountryGirl


Libra Buffalo
Broj postova : 97
Join date : 05.08.2009
Age : 38
Lokacija : Podravina

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyčet ruj 03, 2009 9:14 pm

Gaya$Nina super objašnjeno
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptysub stu 28, 2009 8:22 pm

ja nemam posebne pripreme sve ovisi kako su vam konji spremiti odnosno u kakvoj su fizičkoj spremi uvjek su počešljani i čisti tak da ja kad idem na jahanje samo stavim oglavinu i dok dođem do mekanog terena konj se zagrije i gas a kad se vratim isto ništa specijalno ako je toplo okupam ga ako ne onda u štalu i kad se osuši počešljam i napojim to je to tak su navikli
[Vrh] Go down
Tonka*and*Diana

Tonka*and*Diana


Sagittarius Pig
Broj postova : 69
Join date : 21.11.2009
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyuto pro 01, 2009 9:37 pm

Ovako to ide kod mene :DD
Uvek dodjem skoro sat vremena ranije xDD
Malo mazim konja (ili kobilu,zavisi koga jashem)
Pa onda ga izvedem iz boksa...Zavezem ga....Pa ga onda chistim Very Happy
Kad ga ochistim stavljam sedlo...
Pa onda uzmem kapu Very Happy
Dam mu jabuku ili shargarepu :*
I onda ga uzjashem...Pa odemo do manjeza i onda ga jashem Smile Pa ako me slusha onda ga pomazim Smile)
I onda kada chas zavrshi...Sidjem sa konja xD
Pa mu ugl. skinem sedlo i stavim cebe....
Pa mu opet dajem shargarepu ili jabuku...I onda se opet mazimo xDD
I takoo...

Nekad ne obavljam ja sve ovo..Jer nekad ga neko jashe pre mene,pa vec ima chitawu oremu na sebi...
Ili neko jashe posle mene,pa ne moram da ga raspremam...
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyuto pro 01, 2009 10:07 pm

a ovaj...kaj je šargarepa i kaj su/je cebe? xD
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptysri pro 02, 2009 11:46 pm

ŠARGAREPA TI JE mrkva a ćebe DEKA
[Vrh] Go down
Tonka*and*Diana

Tonka*and*Diana


Sagittarius Pig
Broj postova : 69
Join date : 21.11.2009
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptypet pro 04, 2009 8:35 pm

Ooops...Sry...Hwala Sasha..Upravo to Wink
[Vrh] Go down
<3 My Sweet Loves <3

<3 My Sweet Loves <3


Broj postova : 52
Join date : 21.11.2009

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptypet pro 04, 2009 11:21 pm

Ja i Tonka*and*Diana inace jasemo u istom klubu tako da je to sve slicno sto se tice spremanja......samo sto>
Ja ne dolazim sat vremena ranije ....dodjem otprilike pola sata ranije !!
Spremim moju ljubav (cistim,stavim sedlo i sve to)
Zatim jasem .....i onda posle treninga radim sve isto sto i Tonka*and*Diana
Samo sto cesto i pricam sa konjima.....obozavam to da radim... Very Happy
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptysub pro 05, 2009 8:26 pm

pa u kk je to sasvim drugačije nego doma u vlastitoj štali sa svojim konjima ja se dižem svako jutro u 7h nahranim ih i napojim svakom kažem par riječi i do 5h radim kad dođem doma i zalupim vratima od auta oni prepoznaju zvuk i onda ti je opći haos u štali vrište skaču lupaju nogama u vrata sve dok ne dodem kod njih može ući ko hoće neće mu se ni javiti ja nekad kad je lijepo vrijeme zajašim jednu kobilu a sve druge pustim i svi idu za njom i onda na livadi slijedi utrka ja toliko uživam da se smijem kad krenemo u galop a ždrijebići se ritaju i igraju ma to je neprocijenjivo i svi reagiraju na glas gdje god da budu kad ih zovnem stižu galopom e to je ljubav
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyned pro 06, 2009 12:33 am

totalno se slažem, tako je i kod mene.....
[Vrh] Go down
Tonka*and*Diana

Tonka*and*Diana


Sagittarius Pig
Broj postova : 69
Join date : 21.11.2009
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Emptyned pro 13, 2009 4:12 pm

Very Happy ja volim da ostanem posle treninga...Ako neko jase konja (ili kobilu) kog sam ja jahala,onda uglavnom cistim ponike Smile Juce smo ih ja i Sandra (<3 My Sweet Loves <3) setale po livadi,pasle su...Zato sto je sada hladno pa ih ne pustaju...Malo smo ih prosetale,cistile i tako Very Happy bas su divni svi ...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prije i poslije jahanja..... Empty
PostajNaslov: Re: Prije i poslije jahanja.....   Prije i poslije jahanja..... Empty

[Vrh] Go down
 
Prije i poslije jahanja.....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Seminar iz Western jahanja
» Slike s treninga preponskog jahanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: