Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Dora i Linka

Go down 
+4
Telalluna
aky-mala
blackie
Linka
8 posters
Autor/icaPoruka
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyuto sij 27, 2009 12:14 pm

Pozdravljam Vas sve Dora i Linka 508437

Da Vas pohvalim za sajt na kojem sam dosta saznala o konjima. Imam zensko zdrebe staro osam meseci i zove se Dora. Moram napomeniti da mi je oduvek bila zelja da imam konja i evo sad se ostvarila. Pocetkom februara idem po jos jedno zdrebe, a ona je stara cetiri meseca i zvace se Linka. Znaci sta da vam kazem...prevelika zelja, a znanje o konjima malo...ali polako se upoznajem sa svetom konja. Dobro bi mi dosao svaki savet...Za sada toliko...uskoro cu postovati i slike da vidite za sada Doru... Dora i Linka 508437
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyuto sij 27, 2009 1:13 pm

dobrodošla Exclamation Wink Very Happy Dora i Linka 798490
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyuto sij 27, 2009 2:00 pm

napravi topic o dori i linki u konji forumaša Very Happy
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyuto sij 27, 2009 2:09 pm

Hvala za dobroslicu. Napravicu njihov topic Very Happy
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptysri sij 28, 2009 9:03 pm

hehehe jedva cekam Dora i Linka 631310
[Vrh] Go down
blackie
Moderator
Moderator
blackie


Aquarius Pig
Broj postova : 1101
Join date : 26.12.2008
Age : 28

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptysri sij 28, 2009 9:03 pm

napiši malo više o sebi odakle si koliko imaš godina itd...
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyčet sij 29, 2009 10:51 pm

pancio- sta nebi to trebala napisat u predstavljanju Dora i Linka 634590

ooo, linka- zdravooooo, joj kak fora i ja oduvjek zelim konja, ali nikako da krene ... Dora i Linka 478876
[Vrh] Go down
Telalluna

Telalluna


Cancer Pig
Broj postova : 973
Join date : 07.07.2008
Age : 28
Lokacija : Over The Hills And Far Away

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptypet sij 30, 2009 12:02 am

Welcome!!! Dora i Linka 584322
[Vrh] Go down
iv@:)

iv@:)


Broj postova : 559
Join date : 11.02.2009

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyčet vel 19, 2009 2:11 pm

dobrodosla cheers
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptypon oľu 30, 2009 2:35 pm

Evo novosti od mene...Dora je napokon dobila drugaricu, pre par dana smo kupili omicu Vilma se zove, drugu godinu je napunila početkom marta. Ali ja imam problem...iz nekog razloga me nevoli. Kad joj dajem da jede, da pije vode ili da je mazim po glavi, sve je u redu, ali kad hoću da je pomazim po telu...spusti uši, okrene glavu kao da hoće da me ugrize i počne mlatiti nervozno repom levo - desno. Kad čistim njeno stajno mesto...namešta se naspram mene da me udari nogom, jednom je i pokušala, ali sam je preduhitrila i sklonila se. E sad, mogući problemi su...prevoz od njene štale gde smo je kupili do naše u koju smo je uveli je nekih 150 km, Vilma je to podnela bez ikakvih problema (sa obzirom da se prvi put vozila), ali svakih 15- 20minuta smo stajali i ja sam odlazila do Vilme da je malo pomazim i vidim da li je sve u redu. Drugi mogući problem je, kad smo je doveli pri izlasku iz prikolice Vilma se malo zaderala na desnoj butini iznutra. Ja sam joj to mesto dezinfikovala sa propolisom (on mi je bio pri ruci), a pošto ima neki procenat alkohola u sebi...malo ju je peklo to mesto. Znači videla je da sam ja krivac što je to peče. Treći mogući problem je, Dora je do pre par dana bila sama u štali i jako puno pažnje smo joj posvetili, a navika je sada moja kad uđem kod njih dve da uvek prvo Dori dam da jede, pije, mazim...ma sve ipak mi je draža. Da li je moguće da ovi navedeni po meni mogući problemi imaju neku vezu u njenom odnosu samnom ili je posredi nešto drugo? Zamolila bih Vas da mi pomognete, znači imam strpljenja i jako, jako želim da mi Vilma veruje. A za Doru...ona je prava mala princeza i obožava me, sve hoće da uradi kad joj ja kažem...daje sve četiri noge i bez problema joj čistimo kopita. Evo malo slikica Dore i Vilme...

Dora

Dora i Linka Dorao


Vilma

Dora i Linka Vilmay
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptypon oľu 30, 2009 8:34 pm

krasna ! Dora i Linka 160593 Dora i Linka 160593
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptypon oľu 30, 2009 11:02 pm

pa vidim da Dori ništa ne fali lijepo je popunjena ali vilma je u groznom stanju daj joj zobanja i nećeg za šopanje da se udeblje i ako imaš priliku što više je puštaj van na ispust pa i nema veze ako nema trave baci joj malo sijena i nek se ona istrčava i bude vani...to pomaže...pusti je prvo samu van nek se zjurca pa joj probaj uć ali drži se ograde samo polako neka te se prestane bojat i neka te ne shvaća ko neprijatelja... mislim možda ti neće prići odmah ali se potrudi mislim može malo mita i korupcije Laughing ali ne previše da te ne počne grist...nek bude vani koliko želi mislim ako stoji na vratima i rže spremi je a ako trči ili se valja šnjofa neš ili jede nemoj je spremat do sumraka...a ovo kaj se neda mazit po tijelu moguće da se boji da ćeš je osedlat...mislim nije ujahana pa se nema ćega bojat ali se možda boji da češ je lupit ili neš....probaj je puštat da ti počne vjerovat...pa ćemo vidjet s vremenom Dora i Linka 866132
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyuto oľu 31, 2009 8:43 am

Da, da u pravu ste...Dora super izgleda, a za Vilmu se trudimo da se udeblja, malo je mrsava, bude se ona popunila Smile Hoću tako ću i uraditi za puštanje Vilme u ispust i to već danas...hvala Vam mnogo na savetima i na rečima ohrabrenja, naoruzana sam ja strpljenjem. Juče mi je već pomalo davala da je diram po telu...polako...a puno mi znači to što ste napisali Dora i Linka 371565
[Vrh] Go down
Krco

Krco


Virgo Dog
Broj postova : 279
Join date : 15.03.2009
Age : 29
Lokacija : okolica Jastrebarskog

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyuto oľu 31, 2009 8:46 am

sarchy je napisao/la:
pa vidim da Dori ništa ne fali lijepo je popunjena ali vilma je u groznom stanju daj joj zobanja i nećeg za šopanje da se udeblje i ako imaš priliku što više je puštaj van na ispust pa i nema veze ako nema trave baci joj malo sijena i nek se ona istrčava i bude vani...to pomaže...pusti je prvo samu van nek se zjurca pa joj probaj uć ali drži se ograde samo polako neka te se prestane bojat i neka te ne shvaća ko neprijatelja... mislim možda ti neće prići odmah ali se potrudi mislim može malo mita i korupcije Laughing ali ne previše da te ne počne grist...nek bude vani koliko želi mislim ako stoji na vratima i rže spremi je a ako trči ili se valja šnjofa neš ili jede nemoj je spremat do sumraka...a ovo kaj se neda mazit po tijelu moguće da se boji da ćeš je osedlat...mislim nije ujahana pa se nema ćega bojat ali se možda boji da češ je lupit ili neš....probaj je puštat da ti počne vjerovat...pa ćemo vidjet s vremenom Dora i Linka 866132

Potpisujem !
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptysri tra 01, 2009 10:12 pm

ja imam jedno pitanje.
zasto ste kupili tako mlade kobile, a, kako si rekla, nemas bas iskustva s konjima.

konji nisu psi, ajmo kupit stene i odgojit ga... mladi konj zahtjeva jedan ozbiljan odgoj, mi ga moramo naucit svemu.
a da si uzela starijeg konja, sto ja mislim da bi bilo puno bolje u tvom slucaju, on bi ucio tebe...

nemoj mislit da te sad napadam ili nesto, samo me zanima. Wink
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptysri tra 01, 2009 11:08 pm

Slažem se s attom ali sad ces morat ucit na svojim greskama a ne na tuđim Dora i Linka 866132 ....
Ajd probaj se upisat u neki klub ili tak nes da malo više naučiš a pošto su troškovi za dvije kobile jako veliki pa vjerovatno za to nemaš novac moj savjet knjige,knjige i puno knjige...naravno i internet s nama... Laughing
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyčet tra 02, 2009 8:49 am

@atta...ne, nemislim da si me sa tim napala, nisam ja svadljiva, nego miroljubiva. A što se tiče tvog pitanja...istina je da ja nemam iskustva, ali moja lepša polovina ima, čitavo detinjstvo je proveo uz konje, a i nalazimo se u okruženju gde ima dosta ergela i hipodroma i na kraju, ali ne nebitno (zato sto je na kraju) tu ste svi vi, voljni da pomognete i pojasnite...tako da neće biti problema. Dosta smo naučili Doru... recimo...Dora bez problema kad kažem "napred" ide napred, "nazad" ide nazad, "primi" pusti me u boks da bih joj očistila boks ili je timarila, "noga" digne nogu...i zamisli, sve to što sam navela sam je ja naučila - ja, bez znanja prijašnjeg o konjima (ja sam mnogo naučila od sviju Vas-poznavalaca konja, mnogo ste mi pomogli i još uvek pomažete). Atta ljubav je čudo isto i volja i strpljenja, a ja imam i jedno i drugo i treće, ne treba sebe potceniti, a druge ljude uzdizati. Svi mi imamo ono "nešto" u sebi...važni su volja, ljubav i strpljenje. A što se tiče tvog drugog pitanja za mlade kobile...ja sam bila odlučila da se ne kupe već odgojene kobile. Razloga tog, što ne bih znala kakve su naravi, kako su odgajani, tretirani, ma sve to...ovako se učimo i Dora, Vilma, on i ja Wink mnogo je lep osećaj. Hvala ti na brizi Very Happy

@sarchy...ja se inače učim na svojim greškama, malo sam tvrdoglava i svojeglava Embarassed A što se tiče novca... Very Happy ima se, nemaš brige Very Happy Poslušala sam te i ja sam Vilmu izvela napolje i prekjuče i juče...i evo sad se taj problem sa njom prema meni stišao, ja sam je istimarila bez problema...malo šargarepice, malo keksić i eto problem se rešio. Hvala ti Dora i Linka 371565
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyčet tra 02, 2009 5:47 pm

Ma nema problema...stvarno mi je drago da je problem riješen Wink ....uživaj s njom i nemoj je zaboravit kad imaš vremena pustit...nek si ženska uživa Dora i Linka 89238 Dora i Linka 89238
[Vrh] Go down
Linka

Linka


Libra Dragon
Broj postova : 17
Join date : 26.01.2009
Age : 47
Lokacija : Salas u malom ritu, Vojvodina

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyčet tra 02, 2009 6:49 pm

Od jutros su pustene u korlat i sreci nema kraja Dora i Linka 80869 tako ih je prelepo gledati Dora i Linka 89238
[Vrh] Go down
sarchy
Moderator
Moderator
sarchy


Capricorn Dog
Broj postova : 125
Join date : 04.12.2008
Age : 29
Lokacija : Zagreb-Centar

Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Emptyčet tra 02, 2009 7:39 pm

a super joj sam da znas koliko sam ja happy zbog tog .... Dora i Linka 89238
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dora i Linka Empty
PostajNaslov: Re: Dora i Linka   Dora i Linka Empty

[Vrh] Go down
 
Dora i Linka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dora
» Dora!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O forumu :: Prostorije za druženje-
Forum(o)Bir: